RUCH RADZIONKÓW - MKS KLUCZBORK 1-1 (0-0)

1-0 67min. Mróz
1-1 71min. Góral

Ruch: Jankowski - Jankowski, Niewulis (67 Trzcionka), Rzepka, Szymura, Kowalski, Dziewulski, Rocki, Paweł Giel, Przybecki (82 Manelski), Suker (62 Mróz), Foszmańczyk
MKS: Stodoła - Orłowicz, Odrzywolski, Wilusz, Stawowy, Niziołek (83 Hober), Glanowski, Kazimierowicz, Wodniok (67 Góral), Nitkiewicz, Półchłopek (64 Tuszyński)

Początek meczu należał do gospodarzy. Beniaminek za cel postawił sobie objęcie prowadzenia i konsekwentnie do celu dążył. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale to akcje gospodarzy były groźniejsze i było ich więcej. Pierwszą okazję strzelecką Ruch wypracował sobie w 4 minucie, ale piłki nie sięgnął Suker. Kluczbork pierwszy raz poważnie bramce Ruchu zagroził dopiero po 12 minutach, kiedy po rzucie rożnym piłka minimalnie przeszła obok słupka. Ruch nie zrażony szukał nadal swojej szansy i omal jej nie znalazł w 15 minucie, kiedy napastnicy Ruchu rozłożyli obronę Kluczborka, położyli nawet bramkarza, ale decydujący strzał posłali obok bramki. Drużyna Kluczborka nieco wigoru odzyskała pod koniec pierwszej połowy. W ostatnich minutach MKS wypracował kilka akcji zaczepnych, które ostudziły nieco zapał Ruchu. Świetną okazję do objęcia prowadzenia Kluczbork zmarnował w 42 minucie: Półchłopek idealnie ograł obrońcę, ale potem fatalnie spudłował.

Druga połowa zdawała się być kontynuacją pierwszej. Kluczbork nadal zdawał się przeważać na boisku. Parę dobrych akcji napawało optymizmem co do końcowego wyniku Kluczborka. Tymczasem po okresie przewagi gości do głosu doszedł znów Ruch i to na tyle skutecznie, że w 68 minucie po zabójczej kontrze wykończonej strzałem Mroza gospodarze objęli prowadzenie. Tuż po objęciu prowadzenia Ruch mógł podwyższyć na 2-0, ale piłkę wyłapał Stodoła, uruchomił Górala, a ten pięknym strzałem w okienko doprowadził do wyrównania. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu i to mimo, że obie drużyny miały jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku.

MKS Kluczbork zremisował 1-1 i na inaugurację przywiózł jeden punkt z Radzionkowa.