IV liga ODRA OPOLE - RUCH II CHORZÓW 6-1 (2-0)

5-1 86min. Janusz Gancarczyk
6-1 90min. Mateusz Gancarczyk

Odra: Kleemann - Trznadel, Peroński, Bodzioch, Brusiło, Sypek (57 Kolanko), Wepa, Ałdaś (57 W. Gancarczyk), Bella (70 M. Gancarczyk), J. Gancarczyk, Staroń (67 Wolny)
Ruch II: Lech - Spychaj (69 Kawecki), Cichocki, Trojak, Żmuda, Korczyński (84 Dżikia), Lesik, Gęsior, Włodyka, Gilewicz (58 Krakowski), Setla

Takiego początku w Opolu chyba się nie spodziewał nikt. Odra Opole w inauguracyjnym meczu zdemolowała rezerwy Ruchu aż 6-1 potwierdzając tym niezwykłe zdeterminowanie, by w końcu wyrwać się z ligi regionalnej i awansować wyżej.

Już początek meczu kazał wietrzyć wysokie zwycięstwo gospodarzy. Opolanie bardzo szybko objęli prowadzenie, bo już w trzeciej minucie, co mocno zadowoliło zgromadzonych na stadionie sympatyków Odry. Później jednak długo wynik się nie zmieniał, a po dość wyrównanym boju Odra podwyższyła na 2-0 tuż przed końcem pierwszej połowy. Początek drugiej części meczu zadecydował o końcowym sukcesie opolan. Odra, podobnie jak na początku meczu, szybko zdobyła kolejną bramkę, i przy stanie 3-0 losy meczu stały się przesądzone. Być może ta pewność wprowadziła w szeregi opolan pewne rozluźnienie, bo tuż po trzecie bramce dla Odry honorowego gola dla Ruchu zdobył Setla. W 65-tej minucie Bella podwyższył na 4-1 i gdy wydawało się, że takim wynikiem mecz się zakończy, w samej końcówce gospodarze zdobyli jeszcze dwie bramki o wygrali 6-1.