niedziela, 07 listopada 2010 12:20

POGOŃ PRUDNIK - AZS CZĘSTOCHOWA 83-71 (11-24, 25-12, 24-22, 23-13)

Pogoń: Andrzej Sitek (25), Szymon Kucia (14), Tomasz Madziar (12), Marcin Łakis (10), Grzegorz Jankowski (8), Łukasz Kłuś (5), Artur Barycza (5), Jarosław Oleksy (2), Krzysztof Bolibrzuch (2), Bartosz Trytek
AZS: Michał Saran (23), Michał Szlichta (14), Janusz Sośniak (10), Marcin Pławucki (10), Marcin Bluma (9), Jacek Pałac (3), Szymon Rynkiewicz (2), Bartosz Kotyza

Po kilku przegranych meczach wreszcie kibicom Pogoni dane było oglądać zwycięstwo swojej drużyny. Pogoń pokonała drużynę z Częstochowy dwunastoma punktami, choć początek meczu wcale nie wskazywał na wygraną gospodarzy. Pogoń mecz rozpoczęła źle, goście opanowali parkiet i objęli wysokie prowadzenie. Po pierwszej części gry prowadzili 24-11. Potem przyszło jednak przełamanie. Pogoń odzyskała wigor i, co ważniejsze, skutecznie zaczęła punktować. W pięć minut strata została zniwelowana, ale na objęcie zdecydowanego prowadzenia zabrakło determinacji i w rezultacie po dwóch kwartach mieliśmy remis 36-36. Trzecia część meczu nie przyniosła istotnych zmian, wygrała ją Pogoń minimalną różnicą dwóch punktów, a o ostatecznym zwycięstwie Pogoni zadecydowała ostatnia kwarta, w której goście nie mieli wiele do powiedzenia i mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni.