poniedziałek, 04 stycznia 2016 11:18

II liga POGOŃ PRUDNIK - ZNICZ PRUSZKÓW 74-69 (11-20, 21-14, 27-26, 15-9)

Pogoń: Chmielarz (9), Bogdanowicz (10), Cichoń (5), Nowakowski (20), Stalicki (3), Nowerski (9), Madziar (8), Grygiel (3), Mordzak (7)
Znicz: Czosnowski (15), Janiak (8), Tokarski (13), Put (15), Szwed (9), Kordalski (1), Tarczyk (2), Słupiński (2), Cechniak (4)

Pogoń Prudnik w nowy rok weszła zwycięstwem. W swojej hali pokonała Znicz Pruszków 74-69. Pierwsza kwarta nie napawała optymizmem. Goście szybko objęli prowadzenie i zdawali się je w pełni kontrolować.

Po pierwszej ćwiartce Pogoń przegrywała 9 punktami, jednak w drugiej losy meczu zaczęły się odwracać, a gospodarze jakby zaczęli sobie przypominać, na czym polega gra w koszykówkę. W rezultacie tę kwartę wygrali i zniwelowali straty z początku spotkania. Trzecia kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się minimalnym zwycięstwem Pogoni. O wszystkim zadecydować miała ostatnia i tutaj Pogoń nie miała już sobie równych. W pięknym stylu wygrała ją 15-9 i w efekcie cały mecz.