czwartek, 17 kwietnia 2014 06:18

I ligaKPR LEGIONOWO - GWARDIA OPOLE 24-20 (12-8)

Legionowo: Zapora, Szałkucki - Bulej (1), Pomiankiewicz (5), Prątnicki (1), Titow (8), Milewski (2), Wuszter (2), Kasprzak, Wolski (2), Albin (1), Dzieniszewski (1), Suliński (1)
Gwardia: Malcher, Bozić, Romatowski - Garbacz (2), Knop (2), Szolc (3), Lasoń (7), Prokop, Adamczak, Scepanović (2), Drej (1), Płócienniczak, Śmieszek (2), Serpina, Swat (1), Zeljić, Prokop

W pierwszej kolejce meczów grupy spadkowej Gwardia Opole przegrała nieoczekiwanie w Legionowie z KPR-em 20-24. Jest to o tyle zaskakujący wynik, że Legionowo tabelę zamyka, a strata dwóch punktów przez Gwardię praktycznie zamyka jej drogę do bezpośredniego utrzymania.

Już początek meczu pokazał, że warunki na parkiecie będą dyktować gospodarze. Legionowo objęło prowadzenie, a Gwardia przez pierwsze 15 minut praktycznie nie istniała na boisku. Do przerwy przewaga Legionowa wynosiła 4 bramki. Po przerwie Gwardia próbowała odrobić strat, jednak jej ataki nie były zbyt skuteczne, Legionowo powiększyło przewagę do ośmiu bramek i jedynie w końcówce udało się Gwardii nieco zmniejszyć rozmiary porażki.