niedziela, 16 lutego 2014 11:24

I ligaGWARDIA OPOLE - KPR LEGIONOWO 24-22 (9-13)

Gwardia: Bozić, Malcher - Swat (5), Drej (4), Garbacz (4), Prokop (4), Scepanović (3), Knop (1), Lasoń (1), Serpina (1), Szolc (1), Adamczak, Kulak, Śmieszek
Legionowo: Rybicki, Szałkucki, Zapora - Gawęcki (5), Titow (5), Bałwas (3), Prątnicki (3), Kasprzak (2), Albin (1), Ciok (1), Dzieniszewski (1), Wuszter (1), Milewski, Wolski

Ostatnia drużyna tabeli pokonana. Gwardia wygrała z Legionowem 24-22, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo, a jeszcze do przerwy zanosiło się na to, że to Gwardia zostanie ostatnią drużyną.

Legionowo przyjechało do Opola w roli chłopca do bicia, jednak początek meczu kazał te założenia zweryfikować. Legioniści objęli prowadzenie 3-0 i choć Gwardia zdołała wyrównać na 5-5, to potem i tak postawili na swoim ponownie obejmując prowadzenie 9-5. Przewaga ta utrzymała się do końca pierwszej połowy, po której Gwardia schodziła do szatni z czteroma bramkami straty.

Po zmianie stron Gwardia zaczęła odrabiać straty. Goście przez pierwszy kwadrans zdołali strzelić zaledwie dwie bramki, natomiast miejscowi przypomnieli sobie, na czym polega gra w piłkę ręczną. Ostatecznie opolanie wygrali dwoma bramkami, co pozwoliło im awansować w tabeli o jedno oczko, na 10-tą pozycję.