niedziela, 28 listopada 2010 12:46

AZR Radom - ASPR ZawadzkieAZS RADOM - ASPR ZAWADZKIE 28-27 (11-13)

AZS: Jarosz, Bury - Mroczek (6), Świeca (5), Cupryś (4), Jeżyna (3), Kalita (3), Misiewicz (2), Gryla (2), Przykuta (1), Trojanowski (1), Lipczyński (1), Guzik
ASPR: T. Wasilewicz, Romatowski - Swat (5), Galus (5), Giebel (5), Pietrucha (3), Kryński (3), Kubillas (3), Sadowski (1), Skowroński (1), K. Dutkiewicz (1), Krygowski, P. Dutkiewicz, Morzyk

Szkoda dwóch punktów - te były na wyciągnięcie ręki, ale po fatalnej końcówce ASPR Zawadzkie pozwolił sobie wydrzeć zwycięstwo z gardła, a dwa punkty pozostały w Radomiu.
Już początek meczu rozpoczął się nie po myśli naszej drużyny. Radomianie zaczęli bardzo ambitnie i po kilku minutach prowadzili już 8-3. Zawadczanie dopiero wtedy zabrali się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Na kilka minut przed przerwą straty zostały zniwelowane, a po trafieniu Pietruchy ASPR wyszedł na prowadzenie. Do przerwy nasza drużyna wygrywała dwoma bramkami, co biorąc pod uwagę początek meczu, pozwalało z optymizmem czekać na drugą połowę.
Po zmianie stron ASPR wypracowaną przewagę utrzymywał, prowadził nawet 20-15, ale wtedy radomianie podnieśli się z kolan i zdobyli cztery bramki z rzędu. Nasza drużyna, jak trafiona obuchem, stanęła w miejscu, a wkrótce gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeszcze jeden zryw naszej ekipy pozwolił w końcówce odzyskać prowadzenie, nie na długo jednak, ostatnie minuty to koncertowa gra Radomia, który ostatecznie wygrał jedną bramką.
Nasza drużyna straciła kolejne dwa punkty przegrywając mecz w końcówce. Po tej porażce oprócz dwóch punktów tracimy także kontakt z czołówką, która zaczyna się coraz bardziej oddalać. W ostatnim meczu za tydzień w Zawadzkiem ASPR podejmuje Gwardię i jeśli ASPR chce pozostać w grze o miejsce barażowe, to nie może sobie pozwolić na stratę choćby jednego punktu.