V liga Opole LZS PIOTRÓWKA - TOR DOBRZEŃ 4-1 (0-1)

3-1 65min. Matheus
4-1 84min. Tala

Piotrówka: Gargasz - Bernard, Galdino, Dziliński, Derewońko, Tala (83 Obassi), Gwiaździński, Mróz (70 Onyekachi), Chuptyś (70 Sroka), Matheus, Tambe
TOR: Szmielak - Markiewicz, Draguć, Wolniaczyk, Bednarz, Latusek (70 Henke), Sieńczewski, Morka, Komor, Luptak (90 Siewruk), Wolny (77 Grzesik)

Piotrówce tylko zwycięstwo dawało awans do IV ligi i tylko taki wynik wchodził w rachubę. TOR Dobrzeń przyjechał do Piotrówki tego świadom i postawił jej trudne warunki. Zwłaszcza w pierwszej połowie.

Faworyzowana Piotrówka miała wyraźne trudności z pokonaniem niżej notowanego TOR-u, a uważna i umiejętna gra gości napawała miejscowych kibiców frustracją i coraz większymi obawami. Miarę dramaturgii dopełniła bramka w 15-tej minucie, po której TOR objął w Piotrówce prowadzenie, co przy jednoczesnym prowadzeniu Głubczyc wydzierało Piotrówce awans z ręki.

O wszystkim zadecydowała druga połowa. Piotrówka wreszcie zagrała tak, jak należało i wystarczyły jej dwie minuty, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 50-tej minucie Tala wyrównał na 1-1, a chwilę po nim Tambe dał Piotrówce prowadzenie strzelając na 2-1. Kibice odetchnęli z ulgą, a gdy w 65-tej minucie Matheus podwyższył na 3-1, nikt  już nie miał wątpliwości, że mecz został rozstrzygnięty i do IV ligi wraca Piotrówka. Miejscowi dopełnili dzieła na kilka minut przed końcem i ostatecznie wygrali 4-1.

Dzięki tej wygranej Piotrówka awansowała do IV ligi bez oglądania się na wynik Głubczyc, które także swój mecz wygrały, ale zakończyły sezon ze stratą jednego punktu do Piotrówki.