Puchar Okręg RUCH ZDZIESZOWICE - ODRA OPOLE 1-4 (0-1)

1-3 75min. Wolny
1-4 78min. W. Gancarczyk

Ruch: Kasprzik – Polak, Bachor, M. Dyczek, Nowak, Damrat, Czajkowski, Marzec (67 Rychlewicz), Szatkowski, Kiliński (35 Sotor), Czapliński
Odra: Wichman – Abramowicz, Michniewicz, Gawron, M. Gancarczyk, Ałdaś (82 Flejterski), Deja (47 Copik), W. Gancarczyk, K. Gancarczyk (68 Brusiło), J. Gancarczyk, Gładkowski (57 Wolny)

W jedynym półfinałowym meczu Odra Opole wygrała z Ruchem Zdzieszowice i awansowała do finału. Drugiego meczu nie było, bo Fortuna Głogówek... oddała go walkowerem. To pierwszy taki przypadek w historii opolskiego pucharu i niestety wielka plama na honorze drużyny z Głogówka. Na jej miejsce było wielu chętnych, niestety nie mogło zagrać, gdyż na boisku drużyna Fortuny dotychczas była lepsza. Tym razem na boisko nie wyszła i zrobiła psikusa wszystkim sympatykom piłki nożnej.

W Zdzieszowicach natomiast Ruch nie uporał się z Odrą i zakończył swą pucharową wspinaczkę na półfinale. W pierwszej części meczu Zdzieszowice zaprezentowały się lepiej niż rywale, jednak gola zdobyli właśnie przyjezdni. Stało się tak po dwójkowej akcji Krzysztofa i Janusza Gancarczyków w 31 minucie. Ruch swojej optycznej przewagi nie potrafił przekuć na bramki i na przerwę schodził pokonany.

Po przerwie Ruch próbował wyrównać wynik meczu, ale to znów opolanie stanęli na wysokości zadania i w 65 minucie Odra podwyższyła na 2-0. Nadzieję miejscowym wrócił 2 minuty później Czapliński, który zmniejszył rozmiary porażki do 1-2, ale wątpliwości w 75 minucie rozwiał Wolny, który ponownie wyprowadził Odrę na dwubramkowe prowadzenie. Wynik w 78 minucie ustalił Waldemar Gancarczyk i Odra wygrała 4-1.

W finale Odra zmierzy się z drużyną LZS Kup. Mecz zostanie rozegrany 20 maja o godz. 18.00