2024-05-01 | |
Piłka nożna | |
Juniorzy CLJ | |
Widzew Łódź - Odra Opole (14:30) | 3-5 |
2024-05-02 | |
Piłka nożna | |
Juniorzy CLJ | |
Górnik Zabrze - Lech Poznań (11:00) | 1-0 |
2024-05-03 | |
Piłka nożna | |
I liga | |
Cracovia Kraków - Górnik Zabrze (18:00) | 5-0 |
Ruch Chorzów - Lech Poznań (20:30) | 2-1 |
II liga | |
Górnik Łęczna - Odra Opole (18:00) | 1-0 |
III liga | |
Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz (16:00) | 4-2 |
IV liga | |
Raków II Częstochowa - Górnik II Zabrze (15:00) | 2-1 |
Carina Gubin - Unia Turza Śl. (16:00) | 3-1 |
MKS Kluczbork - Ślęza Wrocław (17:00) | 1-1 |
2024-05-04 | |
Piłka nożna | |
II liga | |
Lechia Gdańsk - GKS Tychy (17:30) | - |
GKS Katowice - Stal Rzeszów (20:00) | - |
IV liga | |
Karkonosze Jelenia Góra - LKS Goczałkowice (17:00) | - |
Pniówek Pawłowice - Gwarek Tarnowskie Góry (17:00) | - |
Piłka ręczna | |
II liga kobiet | |
Sambor Tczew - MTS Żory (16:00) | - |
Sośnica Gliwice - Handball Warszawa (19:00) | - |
III liga kobiet | |
Zgoda Ruda Śl. - SPR Olkusz (16:00) | - |
Tenis stołowy | |
II liga | |
UKS Olesno - KTS II Gliwice (16:00) | - |
2024-05-05 | |
Piłka nożna | |
I liga | |
Korona Kielce - Piast Gliwice (15:00) | - |
IV liga | |
Rekord Bielsko-Biała - LZS Starowice (14:00) | - |
Piłka ręczna | |
II liga kobiet | |
Ruch Chorzów - Karkonosze Jelenia Góra (17:00) | - |
2024-05-06 | |
Piłka nożna | |
III liga | |
GKS Jastrzębie - Chojniczanka Chojnice (18:15) | - |
2024-05-07 | |
Piłka nożna | |
Puchar Okręg Katowice | |
Unia Kalety - Drama Zbrosławice (18:00) | - |
Orzeł Łękawica - Zagłębie II Sosnowiec (18:00) | - |
Beskid Skoczów - Podbeskidzie II Bielsko-Biała (18:00) | - |
LKS Goczałkowice - Unia Turza Śl. (18:00) | - |
2024-05-08 | |
Piłka ręczna | |
II liga | |
Olimpia Piekary - Miedź Legnica (19:00) | - |
STAL NYSA - KS OSTROŁĘKA 3-1 (23, 16, -19, 17)
Stal: Biernat, D. Bułkowski, Macyra, Łuka, Goss, Nożewski, Dzikowicz, Kusaj, Lubaczewski, RajskiOstrołęka: Nowosielski, Cichocki, Ziomoń, Faryna, Plizga, Szaniawski, Kołodziej, Tomczak, Ostrowski, Zalewski, Szwaradzki
GKS TYCHY - SPÓJNIA STARGARD SZCZECIŃSKI 92-75 (12-13, 31-27, 39-19, 10-16)
Tychy: Wojciech Zub (3), Marceli Dziemba (8), Marek Piechowicz (15), Mariusz Markowicz, Karol Szpyrka (13), Radosław Basiński (8), Piotr Hałas (6), Tomasz Bzdyra (15), Wojciech Barycz (20), Paweł Olczak, Tomasz Deja (4),Jakub FenrychSpójnia: Konrad Koziorowicz (4), Bartłomiej Wróblewski (8), Bartłomiej Berdzik (3), Paweł Bodych (5), Arkadiusz Soczewski (3), Karol Pytyś (10), Damian Pieloch (4), Maciej Raczyński (3), Rafał Bigus, Łukasz Pacocha (21), Grzegorz Jankowski (1), Hubert Pabian (13)
AZS KATOWICE - SOKÓŁ ŁAŃCUT 60-66 (20-16, 16-17, 12-19, 12-14)
Katowice: Łukasz Grzegorzewski (4), Patryk Gospodarek (11), Łukasz Szczypka (6), Norbert Kujon, Mateusz Migała (4),Mariusz Piotrkowski (5), Karol Leszczyński (3), Krzysztof Kurdubski (4), Kamil Nowak (8), Patryk Wieczorek (15)
Sokół: Tomasz Fortuna (11), Marcin Pławucki (18), Rafał Kulikowski (7), Maciej Klima (8),Bartosz Czerwonka (4), Przemysław Wrona (7), Krzysztof Jakóbczyk (4), Patryk Buszta (3), Tomasz Pisarczyk (4)
Polski Związek Piłki Nożnej ustalił terminy spotkań barażowych o awans do rozgrywek II ligi. Mecze odbędą się 11 i 15 czerwca 2016 roku. Pierwsze mecz rozpoczną się o godzinie 15:00, a rewanże o godzinie 17:00.
RUCH CHORZÓW - ZAGŁĘBIE LUBIN 0-0
Ruch: Matus Putnocky - Martin Konczkowski, Rafał Grodzicki, Michał Koj, Paweł Oleksy, Kamil Mazek, Łukasz Surma, Maciej Iwański (90+1 Łukasz Hanzel), Patryk Lipski, Marek Zieńczuk (61 Tomasz Podgórski), Mariusz Stępiński (77 Michał Efir)Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra, Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski, Filip Starzyński (83 Filip Jagiełło), Łukasz Janoszka, Michal Papadopoulos (73 Krzysztof Piątek)
Nie 16, a 18 drużyn liczyć będzie IV liga w przyszłym sezonie. Na jej powiększenie zdecydował się (a w zasadzie zgodził, bo inicjatywa powiększenia wyszła z ZPN-ów, które w przyszłym sezonie będą grać w tej grupie), PZPN. Według nowego regulaminu, spadek dotknie drużyny od miejsca 9-tego w dół, przy czym ilość spadających drużyn i tak będzie uzależniona od spadków z wyższych lig.
OLIMPIA PIEKARY - UNIA TARNÓW 38-23 (16-9)
Olimpia: Kot (1), Zemelka, Kowalczyk - Płonka (4), Parzonka (3), Chromy (4), Włoka (1), Fidyt, Cieslik (1), Rosół (7), Gogola (3), Kowalski (5), Kotalczyk, Miłek (3), Kempys (3), Czapla (3)Unia: Barnaś, Nowak - Dutka (2), Misiewicz (4), Szatko (3), Jewuła, Grzesik (5), Sanek (1), Karwowski (2), Nowak, Kubisztal (2), Gabiga (1), Kowalik (1), Niemiec (2), Ciochoń
MOSIR BOCHNIA - OLIMP GRODKÓW 20-22 (12-8)
Bochnia: Węgrzyn, Gut - Nowak (1), M. Bujak (1), Najuch (5), Zubik (1), Kozioł, Pach, Nowak (3), Król (1), Janas (3), Janus (2), Spieszny, Jewiarz, Łysy (1), BudzioszOlimp: Muszak, Wiącek - Koszyk, Kolanko (4), Żubrowski (1), Baran (4), T. Biernat (4), P. Biernat, Gradowski, K. Bujak, Ogorzelec (2), Piech (6), Klimków, Maciejewski, M. Biernat, Turyniewicz
Na inaugurację rundy rewanżowej Olimp Grodków wygrał, można powiedzieć, planowo, w Bochni z ostatnią drużyną tabeli. To jednak, co wydarzyło się na parkiecie, w pamięci kibiców pozostanie zapewne na dłużej, bo z pewnością nie takiej wygranej się spodziewali.
VICTORIA WRZEŚNIA - STAL NYSA 3-0 (23, 21, 20)
Victoria: Iglewski, M’Baye, Dobosz, Jasiński, Zrajkowski, Olczyk, Matuszak, Kamiński, Banasiak, KarpiewskiStal: Goss, Łuka, Nożewski, Biernat, Macyra, Bułkowski, Dzikowicz, Lubaczewski, Rajski, Kusaj, Maziarz
RUCH CHORZÓW - BESKID NOWY SĄCZ 27-17 (15-10)
Ruch: Ciesiółka - Benducka (7), Jasinowska (2), M. Drażyk (2), Tracz (3), Krzymińska (1), Masłowska (3), Rodak (2), Płomińska (3), Stokowiec, Ważna, Żakowska (4)Beskid: Szczurek - Leśniak (2), Stelmach, Płachta (3), Małek, Figiel, Lesik (6), Olejarczyk (1), Stokłosa (2), Smbatian (2), Nocuń (1)
SPÓJNIA STARGARD SZCZECIŃSKI - AZS KATOWICE 79-58 (16-16, 17-30, 28-26, 18-13)
Spójnia: Konrad Koziorowicz, Bartłomiej Wróblewski, Bartłomiej Berdzik, Paweł Bodych, Arkadiusz Soczewski (6), Karol Pytyś (17), Damian Pieloch (12), Maciej Raczyński (11), Rafał Bigus (3), Łukasz Pacocha (22), Grzegorz Jankowski (4), Hubert Pabian (4)Katowice: Łukasz Grzegorzewski (8), Patryk Gospodarek (2), Łukasz Szczypka (10), Norbert Kujon (3), Mateusz Migała (6), Mariusz Piotrkowski (9), Karol Leszczyński (11), Patryk Wieczorek (15), Dawid Kołakowski, Kamil Nowak (21), Grzegorz Jankowski (4), Hubert Pabian (4)
GTK GLIWICE - NYSA KŁODZKO 74-57 (30-11, 19-20, 17-17, 8-9)
Gliwice: Piotr Pluta (9) Łukasz Bodych, Łukasz Paul (8), Marcin Stokłosa (14), Kacper Radwański (15), Tomasz Wróbel (5), Jakub Załucki (3), Piotr Konsek, Grzegorz Podulka (5), Wojciech Fraś (15)Nysa: Michał Lipiński (2), Michał Weiss (18), Marcin Kowalski (11), Jarosław Bartkowiak (8), Mateusz Płatek (2), Rafał Wojciechowski (1), Kamil Czajkowski (3), Marcin Bluma (10), Tomasz Włodarczyk, Przemysław Malona (2), Grzegorz Podulka (5), Wojciech Fraś (15)
SKK SIEDLCE - POGOŃ PRUDNIK 88-82 (26-24, 15-23, 17-17, 30-18)
Siedlce: Sulima (23), Sobiło (8), Struski (2), Kowalewski (19), Rajewicz (12), Brenk (2), Bojko, Musijowski (11), Nędzi (8), Osiński (3)Pogoń: Mordzak (17), Grygiel (15), Madziar, Nowakowski (9), Cichoń (8), Nowerski (10), Chmielarz (5), Stalicki (7), Wojdyła (8), Bogdanowicz (3)
Pogoń Prudnik doznała ujmującej porażki z niżej notowanym rywalem, choć przez długi czas nic nie wskazywało, by wyprawa prudniczan do Siedlec miała zakończyć się klęską.
GWARDIA OPOLE - WISŁA PUŁAWY 22-27 (11-12)
Gwardia: Malcher, Taletović - Knop (5), Łangowski (5), Mokrzki (4), Simić (4), Zeljić (3), Swat (1), Jankowski, Tarcijonas, TrojanowskiWisła: Zapora, Bogdanow - Prce (8), Kuchczyński (5), Krajewski (4), Sobol (4), Masłowski (3), Kubisztal (2), Przybylski (1), Grzelak, Kowalczyk, Orzechowski, Petrovsky
Mało brakowało, by Gwardia, trapiona problemami finansowymi. w ogóle do meczu nie przystąpiła. Sporo do myślenia i tak daje fakt, że miast w Opolu, mecz rozgrywano w Komprachcicach, tym nie mniej jednak opolanie do meczu przystąpili i to jest najważniejsze.