Piłka ręczna - III liga
niedziela, 15 września 2013 12:17

III ligaSTAL ZAWADZKIE - START KONIN 37-19 (20-9)

Stal: ?
Start: Mateusz Pawlak, Jakub Kujawiński - Maciej Roszak, Filip Biniewicz, Adam Kujawiński (8), Olgierd Piaskowski (1), Bartosz Cienkuszewski (1), Hubert Woźniak, Marek Salzman (5), Adam Pietrzyk (2), Patryk Stuczyński, Maciej Rolnik (2)

W inauguracyjnym meczu Stal Zawadzkie wysoko pokonała Start Konin 37-19. Goście tylko przez pierwszy kwadrans dotrzymywali kroku gospodarzom. Do 12-tej minuty Stal prowadziła tylko jedną bramką, ale od tego momentu rozpoczął się efektowny odjazd. Do przerwy przewaga miejscowych wzrosła do 11-tu bramek, a druga część meczu była po prostu egzekucją.

Wysokie zwycięstwo piłkarzy ręcznych z Zawadzkiego pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Po wycofaniu drużyny z II ligi i zmianie zarządu klub wraca do historycznej nazwy Stal, a w jego szeregach znów grają zawodnicy z Zawadzkiego. Zarówno więc Stal jak i Zawadzkie w pełni teraz odzwierciedlają tożsamość klubu, który po latach stawiania na armię zaciężną znów staje się klubem z Zawadzkiego.