User Rating: / 1
Piłka ręczna - II liga
niedziela, 25 stycznia 2009 11:52

Swoisty rekord ustanowili piłkarzę ręczni Gwardii Opole. W inauguracyjnym meczu drugiej rundy opolscy zawodnicy przegrali mecz w Chrzanowie, ale do historii przejdzie wyczyn, jakiego nasi zawodnicy dokonali w drugiej części meczu. Po pierwszej połowie Gwardia wygrywała 13-11, w drugiej połowie przez całe 30 minut Gwardziści tylko raz (!) trafili do bramki rywala. Cały mecz wygrała drużyna z Chrzanowa 23-14. Trudno powiedzieć, czy powodem przegranej wicelidera była zbytnia nonszalancja, czy zlekceważenie rywala, faktem jest, że wyczyn Gwardii na długo pozostanie w pamięci kibiców.
ASPR Zawadzkie pauzował, gdyż uczestniczy w turnieju piłki ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego, a ligowy mecz ma przełożony na 7 lutego. Lider tabeli, MOSiR Zabrze wygrał w Radomiu i umacnia się na pozycji lidera. Wiceliderem została Olimpia Piekary po zwycięstwie w Łodzi. Gwardia spadła na miejsce trzecie, a ASPR na czwarte, z tym, że ASPR ma jeden mecz w zapasie.