niedziela, 17 lutego 2013 13:23

II ligaASPR ZAWADZKIE - MKS KALISZ 26-32 (11-17)

Zawadzkie: Kruk, Studziński - Gradowski (7), Piech (6), Płonka (4), Włoka (3), Juros (3), Kaczka (1), Kulej (1), Ungier (1), Skowroński, Kozłowski
Kalisz: Niedzielski (8), Krupa (7), Kuśmierczyk (5), Nowakowski (5), Sieg (4), Klara (2), Stefański (1), Staniek, Adamski, Krygowski, Kobusiński

ASPR Zawadzkie przegrał kolejny mecz, a kibice z niesmakiem opuszczali halę. O porażce zadecydowało fatalne rozpoczęcie meczu. Nim się ktokolwiek zorientował, Kalisz prowadził już 9-1 ośmieszając drużynę gospodarzy na każdym korku. Miarą bezradności ASPR-u niech będzie fakt, że trener zdecydował się nawet na wycofanie bramkarza, by wspomóc zawodników w polu.

W pewnej mierze to pomogło, do przerwy Zawadzkie odrobiło nieco strat, ale i tak przegrywało sześcioma bramkami. Dopiero po przerwie ASPR zaczął odrabiać straty i niwelować przewagę Kalisza. Udało się na tyle, że drużyna z Zawadzkiego doprowadziła do stanu 22-23 i wyglądało na to, że w końcu uda jej się przełamać własną niemoc i wydrzeć przeciwnikowi zwycięstwo.

Końcówka meczu obnażyła jednak słabość miejscowych, którzy ponownie dali się zapędzić do matni, a goście spokojnie wypunktowali wyraźnie słabszego przeciwnika i ponownie odrobili sześciobramkową przewagę. MKS Kalisz wygrał w Zawadzkiem 32-26, ASPR stracił kolejne dwa punkty i ma już tylko punkt przewagi nas strefą spadkową.