III ligaRUCH ZDZIESZOWICE - MKS KLUCZBORK 1-1 (0-0)

1-0 66min. Hałgas
1-1 90+2min. Burski

Ruch: Kasprzik, Kierdal, Krzysztoporski, Bachor, Bobiński, Kiliński (85 Sopel), Kapłon, Hałgas, Ł. Damrat (59 Malicki), Szyndzielorz, Juszczak (52 Groborz)
MKS: Wnuk, Orłowicz, Ganowicz, Gierak, Bzdęga, Kojder (74 Kumiec), Swędrowski (70 Jurga), Niziołek, Deja, Hober, Burski

Remisowej tradycji meczów derbowych stało się zadość. Ruch Zdzieszowice zremisował z Kluczborkiem 1-1 mimo, iż był zdecydowanym faworytem meczu.

Pierwsza połowa lepsza była w wykonaniu drużyny Kluczborka, która przejęła inicjatywę i nadawała ton grze. Po zmianie stron gra się wyrównała, aż wreszcie w 66 minucie Hałgas zdobył dla Ruchu prowadzenie i zdawało się, że tym razem trzy punkty zostaną w Zdzieszowicach. Kluczbork dość niespodziewanie wyrównał w ostatniej minucie meczu i okazało się, że i tym razem obie drużyny podzielą się punktami.

Remis daje Kluczborkowi pierwszy punkt w sezonie, nie poprawia zbytnio jego miejsca w tabeli, a Ruchowi także niewiele pomaga. Lepiej by było, gdyby Ruch to spotkanie wygrał, a wiosną w Kluczborku przegrał, wtedy obie drużyny zainkasowałyby po 3 punkty - razem 6. Teraz mogą zainkasować tylko 4 - jeden punkt został bezpowrotnie stracony.