IV ligaODRA OPOLE - LZS LEŚNICA 2-2 (2-0)

2-1 53min. Janczarek
2-2 78min. Janczarek

Odra: ?
Leśnica: ?

Derbowy mecz liderującej po pierwszej kolejce Leśnicy i mającej apetyty na awans Odry Opole zakończył się remisem, choć zapewne nie takiego wyniku oczekiwali kibice gospodarzy. Leśnica pokazała się w Opolu z dobrej strony, prowadziła otwartą grę, jednak to opolanie jako pierwsi cieszyli się ze zdobycia bramki.

Pierwszego gola Odra zdobyła po rzucie karnym za faul na Wróblu. Karnego pewnie wykorzystał Tyc, co nieco podcięło skrzydła Leśnicy, a Odra wypracowała wyraźną przewagę na boisku. Niespełna 10 minut po objęciu prowadzenia Tyc po raz drugi pokonał bramkarze Leśnicy i było już 2-0. Tuż przed przerwą Odra jeszcze raz mogła podwyższyć, ale piłka po strzale Łozińskiego minimalnie minęła bramkę Kasprzika.

Konia z rzędem temu, kto w przerwie wątpił w zwycięstwo Odry. Dwubramkowe prowadzenie i dobra gra w końcówce pierwszej połowy jednoznacznie wskazywały na faworyta drugiej części meczu. Tymczasem po zmianie stron na boisko wyszły jakby nie te drużyny. To Leśnica nadawała ton grze, a Odra nie mogła przejąć inicjatywy. Efektem była kontaktowa bramka zdobyta w 53 minucie z rzutu wolnego przez Janczarka, zaś kropkę nad "i" w 78 minucie postawił ten sam zawodnik wyrównując na 2-2.

Leśnica po dwóch kolejkach ma 4 punkty na swoim koncie i spadła na trzecie miejsce, Odra z 2 oczkami jest dziesiąta.