II ligaLKS NIECIECZA - MKS KLUCZBORK 4-1 (2-1)

3-1 83min. Szeliga
4-1 88min. Szczoczarz

Nieciecza: Budka - Kowalski (46 Piątek), Baran, Cios, Kubowicz, Pawlusiński, Prokop, Cygnar, Szałęga, Trafarski (90 Cichos), Rybski (68 Szczoczarz)
MKS: Stodoła - Jagieniak, Wilusz, Copik, Stawowy, Tuszyński, Glanowski, Niziołek, Kaczmarek, Nitkiewicz, Kazimierowicz

Drużyna Kluczborka w Niecieczy została znokautowana, ale można by to jeszcze zrozumieć, bo czasem zdarzają się takie mecze, w których nic nie idzie. Tymczasem wyprawa MKS-u do beniaminka II ligi okazała się kompromitacją, bo wyjazd na mecz bez rezerwowego bramkarza w takiej lidze jest zupełnie niezrozumiały, a tym bardziej wybaczalny.

Mecz nie zaczął się po myśli MKS-u. Już po 12 minutach Nieciecza prowadziła 1-0, a chwilę poźniej podwyższyła z karnego na 2-0. Kulminacja braku profesjonalizmu nastąpiła w 23 minucie, kiedy Stodoła zatrzymał piłkę ręką poza swoim polem karnym o dostał od sędziego czerwoną kartkę. Ku zdumieniu kibiców gospodarzy do bramki Kluczborka wszedł Copik, bo nasza drużyna nie miała rezerwowego bramkarza! Nie dość więc, że w osłabieniu, to jeszcze z zawodnikiem z pola w bramce przyszło Kluczborkowi bronić resztek honoru.

Wydawało się, że uda się wyjść z twarzą z tej nie przynoszącej chluby sytuacji, bo w 29 minucie Kluczbork zdobył kontaktowego gola z rzutu karnego. Do przerwy nasza drużyna przegrywała 1-2. Wynik taki utrzymywał się dość długo, dopiero w ostatnich minutach udało się go zmienić - za sprawą jednak napastników Niecieczy, którzy dwukrotnie zdołali ulokować piłkę w bramce Kluczborka i odprawić naszą drużynę do domu na przysłowiowej tarczy.

To chyba największa kompromitacja, jaką nam zafundowała kluczborska drużyna w tym sezonie. Przegrała mecz z absolutnym beniaminkiem II ligi i wykazała się kompletnym brakiem wyczucia - sytuacja z bramkarzem przez długo będzie wyznacznikiem tego meczu.