niedziela, 10 kwietnia 2011 09:56

II ligaMOSIR ZABRZE - ASPR ZAWADZKIE 50-24 (33-11)

MOSiR: Kicki - Niedośpiał (6), Szolc (4), Stodtko (2), Rybarczyk (2), Kulak (8), Bushkov (7), Kowalski (11), Kandora (9), Droździk (1), Lasoń, Kryszeń
ASPR: Romantowski, Wasilewicz - Krygowski (2), Kryński (1), Skowroński (4), Dutkiewicz (5), Galus (2), Swat (3), Lachacz (2), Pawlak (5), Kaczka

Wyjazdowy mecz ASPR-u do Zabrza zakończył się totalną porażką. Nasza drużyna zagrała jeden z gorszych meczów w historii i sromotnie przegrała różnicą aż 26 (!) bramek. Tak wysokiej porażki nie tłumaczy nawet fakt, że rywalem był lider tabeli, świeżo upiecznony beniaminek I ligi.

Już początek meczu nie wróżył dobrze. Przetrzebiona kontuzjami drużyna ASPR-u rozpoczęła anemicznie i po paru minutach przegrywała już 5-0. Zabrzanie, mimo, że to dla nich był mecz o pietruszkę (awans zapewnili sobie wcześniej), nie zamierzali traktować ASPR-u ulgowo i konsekwentnie dobijali rywala systematycznie powiększając przewagę. Po 20 minutach Zabrze wygrywało 20-6, a do przerwy 33-11 - wynik niespotykany w meczach piłki ręcznej.

Druga połowa to ponownie miażdżąca przewaga Zabrza i efektowna końcówka, w której gospodarzom udało się przebić 50-tkę. Wynik 50-24 to blamaż naszej drużyny, która ostatnio przechodzi wyraźny kryzys i co gorsze, nie widać choćby oznak jego końca.