GÓRNIK II ZABRZE - RUCH ZDZIESZOWICE 4-1 (1-0)

3-1 68min. Daniel Nowak (samobójcza)
4-1 85min. Piotr Krawczyk

Górnik II Zabrze: Juan Bauza (78 Ishmael Baidoo) - Dariusz Kamiński (59 Bartosz Baranowicz), Maciej Ambrosiewicz, Adrian Gryszkiewicz, Michał Koj, Piotr Krawczyk, Krzysztof Kubica (59 Bartosz Eizenchart), Tomasz Loska, Szymon Matuszek, Aleksander Paluszek, Dariusz Pawłowski (85 Karol Jaksik)
Ruch Zdzieszowice: Michał Bodys - Paskal Bury (58 Bartosz Zychowicz), Kacper Grądowski, Łukasz Damrat, Stanisław Dębski (73 Łukasz Niemiec), Dawid Kiliński (82 Denis Smolarek), Konrad Kostrzycki, Paweł Kubiak, Marcin Niemczyk, Daniel Nowak, Denis Sotor

Rezerwy Górnika wysoko pokonały w pierwszym meczu u siebie Ruch Zdzieszowice 4-1. Wynik może być nieco mylący, bo sugeruje łatwą wygraną gospodarzy, tymczasem Ruch dzielnie się trzymał ponad godzinę, a zwycięstwo Górnika wcale oczywiste nie było.

Pierwszego gola zdobył po 30-tu minutach gry Juan Bauza, który tym samym udokumentował przewagę Górnika i dał mu prowadzenie. W ostatnich minutach pierwszej połowy Górnik wzmocniony zawodnikami z pierwszego składu nadal naciskał na zespół gości, ale Ruch skutecznie dawał odpór i drugiej bramki sobie strzelić nie pozwolił.

Tuż po przerwie Ruch dość nieoczekiwanie doprowadził do wyrównania, a wyrównująca bramka dała zdzieszowiczanom nadzieję na uzyskanie korzystnego rezultatu. Nadzieje te rozpełzły się w 61-ej minucie, kiedy to Piotr Krawczyk ponownie wyprowadził Górnika na prowadzenie, a chwilę później Daniel Nowak po strzale Krawczyka skierował piłkę do własnej bramki. Kropkę nad "i" na 5 minut przed końcem postawił ponownie Krawczyk, ustalając wynik meczu na 4-1.