III ligaRUCH ZDZIESZOWICE - WARTA POZNAŃ 3-1 (2-1)

2-1 27min. Kierdal
3-1 84min. Dudek

Ruch: Tomasz Kasprzik - Daniel Nowak, Michał Bachor, Paweł Gamla, Michał Łęszczak, Dawid Kiliński (86 Mariusz Kapłon), Sławomir Kierdal, Denis Sotor (64 Łukasz Damrat), Przemysław Bella (74 Paweł Dyczek), (90 Kacper Fedorowicz), Mateusz Szatkowski, Wojciech Dudek
Warta: Semir Bukvić - Dawid Jasiński, Łukasz Jasiński, Michał Ciarkowski (63 Michał Goliński), Paweł Piceluk, Maciej Scherfchen (63 Adrian Bartkowiak), Błażej Nowak, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Przemysław Kocot, Mateusz Pogonowski (46 Dominik Chromiński)

Tak dobrej passy piłkarze Ruchu jeszcze nie mieli. Wczoraj odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, co jeszcze im się na tym szczeblu rozgrywek nie zdarzyło. A miesiąc wcześniej skazani byli stracenie i do końca nie wiedzieli, czy do ligi przystąpią, a teraz odprawili z kwitkiem Wartę Poznań.

Mecz zaczął się wyśmienicie. Już w 6-tej minucie Bella pokonał bramkarza gości i Ruch objął prowadzenie. Chwilę później mogło być 2-0, ale Dudek nie zdołał wykorzystać nadarzającej się okazji. W 22 minucie Warcie udało się zdobyć wyrównującego gola, ale na odpowiedź Ruchu długo czekać nie trzeba było - pięć minut później Kierdal plasowanym strzałem ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tuż przed przerwą Bachor trafił w poprzeczkę i na drugą połowę Ruch wychodził w roli zdecydowanego faworyta.

W drugiej części meczu to jednak goście mieli więcej z gry. Nie mając nic do stracenia postawili wszystko na jedną kartę, a ich ataki były coraz groźniejsze. Kilkakrotnie Kasprzik ratował swój zespół przed pewną stratą bramki, za to w 84 minucie po szybko wyprowadzonej kontrze gospodarze po raz trzeci ulokowali piłkę w bramce Warty i ustalili wynik na 3-1.

W tabeli Ruch awansował na 10-te miejsce, traci 3 punkty do strefy dającej utrzymanie i jest obecnie najlepszym zespołem Opolszczyzny.