IV liga VINETA WOLIN - ODRA OPOLE 0-2 (0-0)

0-1 80min. Waldemar Gancarczyk
0-2 86min. Dawid Wolny

Vineta: Oskar Rechtziegel - Adrian Skorb, Dawid Jeż, Marek Niewiada, Jakub Tarka, Dawid Łodyga (73- Gałecki), Michał Adamczak (78 Wydmuszek), Bartosz Ława, Adrian Nagórski, Paweł Szewczykowski (45 Wittbrodt), Adam Nagórski
Odra: asz Weinzettel - Mateusz Peroński, Mateusz Bodzioch, Robert Trznadel, Rafał Brusiło, Tomasz Wepa, Damian Ałdaś (68 Bella), Marcin Niemczyk (78 Kolanko), Waldemar Gancarczyk (59 K. Gancarczyk), Mateusz Gancarczyk, Łukasz Staroń (59 Wolny)

W pierwszym  barażowym meczu o awans do III ligi Odra Opole dość pewnie pokonała na wyjeździe Vinetę Wolin 2-0 i rewanż w Opolu wydaje się być zwykłą formalnością.

Mecz rozpoczął się od zdecydowanego ataku gospodarzy, którzy jakby czuli, że jeśli na początku nie przechylą szali zwycięstwa na swoją stronę, to później będzie bardzo trudno tego dokonać. W efekcie Odra została zepchnięta na własną połowę i przez pierwsze 10 minut wyglądała, jakby tylko czekała na egzekucję.

Dominacja Wolina szybko jednak się skończyła. Po okresie naporu gospodarzy do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni, a z biegiem czasu coraz bardziej przeważali. Odra raz po raz witała pod bramką Vinety i raz po raz stwarzała bramowe sytuacje. Gospodarze dość szczęśliwie wychodzili z opresji obronną ręką i trzeba przyznać, że gra obronna Wolina sprawiała opolanom spore problemy.

W drugiej części meczu przewaga Odry była jeszcze większa, ale wynik ciągle się nie zmieniał. Do 80-tej minuty Vineta zachowywała czyste konto i sprawa awansu pozostawała jak najbardziej otwarta. Ostatnie 10 minut jednak wszystko zmieniło. Najpierw Gancarczyk wyprowadził Odrę na prowadzenie, a na 2 minuty przed końcem Wolny podwyższył na 2-0 i rewanżw Opolu zupełnie stracił na znaczeniu, a awans Odry został praktycznie przesądzony już w Wolinie.