IV ligaLZS LEŚNICA - ODERKA OPOLE 1-1 (0-1)

0-1 3min. Tyc
1-1 87min. Janczarek

Oderka: Rozmus - Ganowicz, Brzozowski, Lisiński, Michniewicz, Franek, Rewucki (Bednarski), Sikorski (Deja), Pajączkowski (Setla), Syldorf (Kowalczyk), Tyc

W Leśnicy zmierzyły się dwie nasze najlepsze drużyny IV ligi. Stawką tego meczu było uplasowanie się na trzecim miejscu opolskiego podium (po Kluczborku i Zdzieszowicach, które grają w wyższych ligach). Leśnica miała nad Oderką 4 punkty przewagi i po meczu ta różnica pozostała bez zmian - mecz zakończył się remisem 1-1, po którym Oderka definitywnie straciła resztki szans na wywalczenie awansu, a Leśnicy jedyny ambitny cel, jaki pozostał, to utrzymanie przewagi nad Oderką do końca sezonu.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Oderki. Jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a goście już prowadzili 1-0. Stało się tak za sprawą Tyca, który nie zmarnował znakomitego podania Franka i zdobył dla Oderki prowadzenie. Od 38 minuty Oderka musiała grać w osłabieniu, bo drugą żółtą kartkę i w efekcie czerwoną otrzymał zdobywca bramki i od tego praktycznie momentu na boisku przeważać zaczęła Leśnica spychając Oderkę na własną połowę.

Obronna gra Oderki dość długo przynosiła zamierzony efekt, jednak na kilka minut przed końcem meczu gospodarze zdołali wyrównać po strzale z rzutu wolnego, a w samej końcówce mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wynik się więcej nie zmienił i Leśnica zremisowała z Oderką 1-1.