III ligaRUCH ZDZIESZOWICE - ROZWÓJ KATOWICE 3-4 (1-1)

3-3 73min. Ściański
3-4 90+2min. Gielza

Ruch: Kasprzik - Kierdal, Polak, Krzysztoporski, Bobiński, Rychlewicz (46 Hałgas), Kapłon, Kampa (74 Damrat), Kiliński - Malicki (46 Groborz), Ściański
Rozwój: Soliński - Kapias, Gałecki, Domański (53 Szymiński), Winiarczyk, Gacki, Zalewski, Król, Gielza, Tkocz, Tyc (76 Wolny)

Mecz Ruchu z Rozwojem dostarczył kibicom sporo wrażeń. Piłkarze zdobyli 7 bramek, nie brakowało także emocji. Ruch przegrał z ekipą z Katowic 3-4, a decydującą o porażce bramkę stracił w doliczonym czasie gry.

Gdy w 8-ej minucie Ruch objął prowadzenie, wydawało się, że nasz zespół odbił się od dna i powalczy w tym meczu o zwycięstwo. Przez całą pierwszą połowę nadzieja wisiała w powietrzu, jednak na minutę przed przerwą Rozwój zdobył wyrównującego gola i na drugą połowę Ruch wychodził bez żadnej zaliczki.

Nie trwało długo, a nasza drużyna po raz drugi objęła prowadzenie, znów po strzale Ściańskiego, jednak odpowiedź Rozwoju była natychmiastowa: minutę później Król wyrównał na 2-2. Potem było już tylko gorzej. W 67 minucie po drugiej bramce Króla Rozwój objął prowadzenie i na nic się zdała trzecia bramka Ściańskiego w 73 minucie, bo dała ona tylko satysfakcję jego zdobywcy: to była trzecia jego bramka w tym meczu - hattrick. Bramka ta nie zapewniła Ruchowi punktu - w doliczonym czasie gry Gielza po raz drugi pokonał Kasprzika i przypieczętował zwycięstwo Rozwoju. Po stracie ostatniej bramki czerwoną kartką ukarany został Polak, a Ruch coraz bardziej umacnia się w strefie spadkowej.