sobota, 05 listopada 2011 17:56

IV liga

Im bliżej końca rundy, tym smutniejsze stają się mecze IV ligi. Nasze drużyny sprawiają wrażenie, jakby chciały jak najszybciej zakończyć rozgrywki i odpocząć. Wyniki, jakie osiągają na boiskach, nie dają powodów do radości i w pełni wpisują się w jesienną, coraz bardziej nostalgiczną atmosferę. Dobrze, że choć pogoda jeszcze w miarę żwawa...

Największego gniota przygotowała drużyna Startu Bogdanowice, która w pojedynku z beniaminkiem IV ligi pokazała, jak nie należy grać w piłkę. Mecz przegrała i gdyby tylko porażką trzeba się było przejmować, nie byłoby tak źle, ale Start poległ w Rogowie aż 0-8! Taki wynik nawet na boiskach B-klasy nie jest codziennością, tutaj, na 4-tym froncie tym bardziej nie daje chluby.

Niewiele lepiej powiodło (?) się Startowi Namysłów, który przegrał w Żabnicy ze Skałką 0-4. Do przerwy namysłowianie bronili bezbramkowy remis, po przerwie jednak padli, dali sobie wbić cztery bramki i spadli na ostatnie miejsce w tabeli. Te zaś opuściła Victoria Chrościce, która wygrała z Victorią Częstochowa i przestała być czerwoną latarnią. Jest tuż przed nią. Ze strefy spadkowej wydostał się TOR Dobrzeń, który zremisował z Piotrówką 1-1 i wzbogacił swoje konto o jeden punkt. Dla Piotrówki wynik taki jest znów wynikiem poniżej oczekiwań. Remisem zakończył się także mecz opolskiej Odry, która nie dała rady ograć w Bielsku Stali, choć apetyty na zwycięstwo były, a możliwości także. Stal po serii słabych występów zagrała skuteczniej i urwała Odrze dwa oczka. Honor Opolszczyzny uratowała Leśnica, która pokonała Skrę Częstochowa i awansowała na 7-me miejsce przeskakując w tabeli Piotrówkę i niwelując stratę do Odry do dwóch punktów.

Lider IV ligi przegrał w Jaworznie z Szczakowianką, ale opolskich kibiców taka informacja dziś nie rajcuje - nie te progi...