LigaNetPl

Back Home
Mieszkanie do wynajęcia, 46m2, parter Zawadzkie tel. 500 098 980
Obok boiska
User Rating: / 5
PoorBest 
Serwis - Obok boiska
poniedziałek, 13 czerwca 2016 08:32

Sezon właśnie dobiegł końca. Kibice emocjonują się mistrzostwami Europy, a na ligowym podwórku liczą sukcesy i liżą rany. Jednym awans, innym spadek zawitał, czas przełknąć wyroki losu. Na razie jeszcze świeże, niezweryfikowane, ale już wykiełkowane. Na szybko więc, kto awansował, kto spadł? Poniżej aktualna sytuacja.

 
User Rating: / 14
PoorBest 
Serwis - Obok boiska
poniedziałek, 30 maja 2016 15:28

Sezon zbliża się ku końcowi i rosną emocje związane ze spadkami i awansami. W opolskich bundesligach, podobnie jak rok temu, awans uzyskają mistrzowie poszczególnych grup oraz 8 wicemistrzów z najlepszym współczynnikiem punktowym. Aby ułatwić kibicom orientację w aktualnej sytuacji, poniżej prezentujemy listę wicemistrzów wraz z ich współczynnikiem punktowym. Należy pamiętać, że ostateczna weryfikacja należy od OZPN-u, który sobie sprawę skomplikował i będzie je liczył trochę inaczej, różnice nie powinny być jednak duże, a kolejność raczej taka sama. OZPN okroi ilość drużyn do najmniejszej grupy (12 zespołów) i we wszystkich grupach, które mają więcej drużyn, nie uwzględni punktów zdobytych na tych "dodatkowych" drużynach. W regulaminie co prawda jest mowa o 10-ciu drużynach, ale dla panów z OZPN-u istotny zapewne jest duch litery, a że tego czasem trudno przelać na słowa, to wychodzą takie potworki regulaminowe. Poniżej wspomniana lista wyliczona z wszystkich meczów ze wszystkimi drużynami ułożona według grup. Nawiasem mówiąc, czy nie bardziej sprawiedliwa?

 
Serwis - Obok boiska
sobota, 09 stycznia 2016 10:24

27grudnia 2015r. zmarł Józef Trepka, wieloletni działacz OZPN, przewodniczący Rady Trenerów oraz Przewodniczący Wydziału Szkolenia. Przez wiele lat był czynnym zawodnikiem i trenerem. Swoje historię piłkarską związał m. in. z Odrą Opole, Małąpanwią Ozimek, Stalą Zawadzkie i Górnikiem Zabrze.

Jego pogrzeb odbędzie się 9 stycznia w Zawadzkiem w kościele św. Rodziny o godz. 9.30

 
Serwis - Obok boiska
środa, 25 listopada 2015 07:37

Marek ProcyszynMarek Procyszyn, prezez OZPN nie żyje. Zmarł wczoraj w wieku 54 lat. Jego odejście jest wielkim szokiem i wielką stratą dla piłkarskiej braci Opolszczyzny.

Marek Procyszyn był prezesem OZPN od 2008 roku. W 2012 roku został ponownie wybrany na to stanowisko na kolejne 4 lata. Wprowadził wiele reform w piłkarskim środowisku, m. in. za jego kadencji zlikwidowano podokręgi. W sporcie działał od wielu lat. Jego szczególną pasją było szkolenie młodzieży z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Młodzieży w Prószkowie na czele. Pozostawał jednym z najbardziej rozpoznawalnych działaczy sportowy w regionie minionych lat.

Zmarł nagle w swoim domu we wtorek, 24 listopada.

Pogrzeb odbędzie się 28 listopada (sobota) w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Opolu o godz. 11.00. Msza w intencji Marka Procyszyna odprawiona zostanie w kościele św. Piotra i Pawła w Opolu o godz. 9.30.

 
Serwis - Obok boiska
niedziela, 06 września 2015 19:42

Część internautów nie rozumie sposobu wyliczania kolejności drużyn w tabelach. Dawnymi czasy, kiedy nie było jeszcze komputerów i wszystko liczyło się z ołówkiem w ręku wszystko było dużo prostsze. O kolejności decydowała ilośc zdobytych punktów, potem lepsza różnica bramek i w ostateczności większa ilość bramek strzelonych. Później jednak, gdy Legia w korespondencyjnym meczu z ŁKS-em zdobyła 7 bramek w jednym meczu, leśne dziadki stwierdziły, że to za dużo i zadecydowały, że od tej pory różnicy bramek do tabeli liczyć nie będą. Zamiast tego wymyśliły, że przy równej ilości punktów będą brać pod uwagę wyniki bezpośrednich meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

 
pierwsza poprzednia 1 2 3 4 5 następna ostatnia

Strona 1 z 5

© 2022 LigaNetPl
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!