sobota, 18 grudnia 2010 09:44

III ligaOSIR KOMPRACHCICE - OLIMP GRODKÓW 22-36 (10-16)

OSiR: Ungier (7), Sękowski (5), Juros (3), Miś (3), Skonieczka (1), Marcyniuk (1),  Nawrocki (1), Juros (1)
Olimp: Koszyk (7), Górny (4), Nowak (4), Biernat (4), Kolanko (4), Dziurgot (4), Biernat (3), Smoliński (2), Było (2), Biernat (1), Bujak (1)

W zakończonym 15 XII 2010 awansem pojedynku derbowym III ligi, OSiR Komprachcice przegrał z Olimpem Grodków 22-36. W drużynie gości kontuzji nosa doznał Tomasz Biernat, zdobywca 4 bramek. Mecz od początku układał się po myśli trenerskiej Piotra Mieszkowskiego, gdyż zawodnicy z Grodkowa dobrze realizowali wskazówki trenera i mimo niewykorzystanego rzutu karnego w 11 minucie prowadzili 2-7, by w pierwszej połowie utrzymać bezpieczne prowadzenie do stanu 10-16. W tym czasie skuteczni byli Patryk Koszyk, Mateusz Kolanko, Tomasz Biernat i Jarosław Dziurgot. W meczu nie wystąpił kontuzjowany snajper Olimpu Paweł Chmiel.
Faworyzowani goście górowali nad osłabioną w tym sezonie odejściem Bartłomieja Jasiówki  drużyną trenowaną przez Mirosława Nawrockiego. Jedynie skuteczne akcje Marcela Ungiera i leworęcznego Mariusza Sękowskiego pozwalały się zbliżyć do różnicy 6 bramek. Przebieg gry II połowy wyglądał podobnie jak pierwsze 30 minut, z tym, że gra się zaostrzyła, a w końcówce bramki najskuteczniejszego w drużynie gości Patryka Koszyka zwiększyły przewagę do wyniku 22-36. Trener gospodarzy widząc co się dzieje postanowił zaryzykować i polecił krycie "każdy swego" na całym boisku. Niestety ale skutek był odwrotny od zamierzonego, gdyż grodkowianie powiększyli przewagę. Przy braku przełomu w grze drużyny z Komprachcic (mało skuteczny Tomasz Marcyniuk i Mateusz Miś oraz Maciej Nawrocki) zawodnicy gości zdobywali bramki z różnych pozycji i zapewnili swojej drużynie zasłużone 2 punkty w ligowej tabeli.
Bardziej wyrównany skład oraz swój styl gry zaowocował zasłużoną wygraną grodkowian w Komprachcicach, którzy kończą I rundę rozgrywek II ligi na najwyższej pozycji spośród opolskich ekip.