V ligaPIAST STRZELCE OP. - CZARNI OTMUCHÓW 3-2 (1-2)

2-2 71min. Jakubczak
3-2 80min. Jakubczak (karny)

Piast: Richter - Skut (87 Jaremko), Becella, Kozołup, Fesser, Bębas, Wiszowaty, Jakubczak (90 Jys), Chluba (77 Weiss), Korchut, Wolny
Czarni: Jedynak - Magier (31 Łaciak, 57 Rak), Marzec, Czarnecki, Szewczyk, Kotowski, Strąg, Czop, Rychlik, Kilian, Łoziński

Ten mecz mógł przesądzić o awansie Czarnych do IV ligi. Jego początek zresztą potwierdził potencjał gości. Czarni w 7-ej minucie objęli prowadzenie i zanim gospodarze zaczęli myśleć o osiągnięciu korzystnego rezultatu, już musieli gonić wynik. Udało się to w 23 minucie, kiedy Wolny wyrównał na 1-1.

Nie na długo jednak. Odpowiedź Czarnych była natychmiastowa. Kolejna akcja w ich wykonaniu przyniosła im drugą bramkę i drugie prowadzenie. Jak się później okazało, była to ostatnia ich bramka. Po zmianie stron Czarni dość długo bronili korzystny rezultat, ale na 20 minut przed końcem Piast ponownie doprowadził do wyrównania, a niecałe 10 minut później wyszedł na prowadzenie po rzucie karnym, którego na bramkę zamienił Jakubczak.

W tym szlagierowym meczu z tarczą wyszli piłkarze Piasta, którzy dzięki wygraniu zrównali się punktami z Czarnymi i awansowali na drugie miejsce w tabeli.