PucharPIAST STRZELCE OP. - MAŁAPANEW OZIMEK 0-3 (0-0)

0-2 68min. Marzec (karny)
0-3 90+2min. Marzec

Piast: Feć - Słonecki, Dyczek, Michoń, Fesser (61 Wdowik), Łoziński (61 Semik), Rewucki (56 Jakubczak), Wawrzyniak, Job, Daniel Wolny, Dawid Wolny
Małapanew: Lech - Katzy, Zmuda, Krzymiński, Kotula, Górniaszek, Marzec, Karabin, Wróblewski, Meryk (72 Molendowski), Romanowski

Puchar Polski na szczeblu okręgu Opole wywalczyła Małapanew Ozimek. Mistrz V ligi pokonał w finałowym meczu Piasta Strzelce Op. 3-0 i wygrał to zaszczytne trofeum.

Początek meczu nie zapowiadał końcowej wygranej Ozimka. Piast Strzelce w pierwszym kwadransie zdecydowanie przeważał i wypracował kilka dogodnych sytuacji, po których mógł objąć prowadzenie. Małapanew napór Piasta przetrwała i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Ozimek wyszedł na prowadzenie po bramce Wróblewskiego, a gdy niespełna kwadrans później Marzec podwyższył z karnego na 2-0, stało się jasne, że Piast może mieć ogromne problemy z odrobieniem start, o zdobyciu trofeum nie mówiąc.

Kropkę nad "i" w doliczonym czasie postawił Marzec, który w efektowny sposób wypracował i strzelił trzeciego gola. Małapanew wygrała 3-0 i zdobyła upragniony puchar.