IV ligaPIAST II GLIWICE - SZCZAKOWIANKA JAWORZNO 4-2 (2-1)

3-2 66min. Sermak (karny)
4-2 72min. Hałgas

Piast II: Jakub Szmatuła - Piotr Kwaśniewski, Damian Krawczyk, Szymon Paskuda, Adam Maszak, Patryk Dytko (82 Marek Jonda), Patryk Dziczek, Sebastian Kubik (46 Dariusz Knot), Krzysztof Hałgas, Paweł Lisowski, Mateusz Jędrzejczyk (81 Dominik Budzik)
Szczakowianka: Michał Kojdecki - Marcin Grzywa, Wojciech Franiel (64 Bartłomiej Molenda), Daniel Kalka, Piotr Holewa, Michał Biskup (62 Przemysław Niewiedział), Damian Sieniawski, Damian Mrożek, Paweł Sermak, Wojciech Wiśniewski (72 Piotr Żurawik), Artur Molenda (62 Przemysław Niewiedział)

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Piast Gliwice rzutem na taśmę wygrał ze Szczakowianką Jaworzno i awansował do grupy mistrzowskiej.

Początek meczu nie zapowiadał takiego obrotu sprawy. Szczakowianka już w pierwszej minucie objęła prowadzenie i awans Piasta stanął pod znakiem zapytania. Po kwadransie jednak Piast wyrównał na 1-1, a później podwyższył na 2-1. Po przerwie trzeciego gola dołożył Kwaśniewski i zwycięstwo gospodarzy stało się przesądzone. Gościom nadzieję na uratowanie wyniku dał jeszcze w 66 minucie Sermak strzelając z karnego bramkę kontaktową, ale kilka minut później Hałgas zdobył czwartego gola, po którym Szczakowianka już się nie podniosła.

Zwycięstwo dało Piastowi awans na czwarte miejsce i awans do grupy mistrzowskiej.