IV ligaODRA OPOLE - STAL BIELSKO-BIAŁA 1-0 (0-0)

1-0 59min. Tomanek

Odra: Danowski - Łoziński, Drąg, Michniewicz, Surowiak (80 Kowalczyk), Tomanek, Wawrzyniak, Deja, Cieluch, Filipowicz (84 Copik), Setla (78 Wolny)
Stal: Kozik - Gęsikowski (81 Nowak), Boczek, Antczak, Zdolski, Rucki (60 Caputa), Czaicki, Wojtasik (70 Mikoda), Brychlik (64 Wójcik), Olszowski, Kocur

W piątkowym meczu, bardzo ważnym dla układu czołówki tabeli, Odra Opole pokonała Stal Bielsko 1-0 i awansowała na pozycję lidera. Pozycję tę utrzyma co najmniej do soboty, kiedy swe spotkanie rozegra Przyszłość Rogów.

Pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem przewagi Stali, która podobnie jak Odra, również chce awansować do III ligi. Kilkakrotnie Stal była bliska objęcia prowadzenia, jednak dobrze grająca obrona Odry nie popełniła błędu skutkującego stratą bramki. Początek drugiej połowy to również przewaga gości, jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić opolanie, a w 59 minucie Tomanek celnym trafieniem zdobył dla Odry prowadzenie. Odpowiedź Stali przyszła 10 minut później, kiedy Stal zdołała wpakować piłkę do bramki Danowskiego, jednak sędzia dopatrzył się faulu na bramkarzu i gola nie uznał.

Mecz zakończył się wygraną Odry, która jak nigdy daje jej szansę urzeczywistnienia oczekiwanego od lat awansu do III ligi.