I liga GÓRNIK ZABRZE - LEGIA WARSZAWA 3-1 (2-0)

3-0 65min. Angulo
3-1 80min. Sadiku

Górnik: Loska - Wolniewicz, Wieteska, Suarez, Koj (80 Grendel), Kądzior (61 Ledecky), Ambrosiewicz, Żurkowski, Kurzawa, Angulo, Ł. Wolsztyński (72 Olszewski)
Legia: Malarz (45+1 Cierzniak)- Broź (60 Mączyński), Dąbrowski, Jędrzejczyk, Hlousek, Guilherme, Kopczyński (46 Sadiku), Moulin, Szwoch, Nagy, Hamalainen

To był wielki prysznic dla mistrzów Polski. Beniaminek I ligi, Górnik Zabrze, pokonał Legię na własny terenie 3-1. Legia nie miała wiele do powiedzenia, a prowadzenie Górnika nie było zagrożone. Prowadzenie gospodarze objęli po nieco ponad kwadransie gry, a tuż przed przerwą podwyższyli na 2-0.

Początek drugiej połowy przyniósł trzeciego gola dla Górnika, po którym stało się jasne, że Legia nie wyjedzie z Zabrza z tarczą. Mistrzom Polski na osłodę pozostało jedynie honorowe trafienie Sadiku na 10 minut przed końcem, które jednak dla wyniku meczu nie miało większego znaczenia. Górnik pokonał Legię w inauguracyjnym meczu 3-1.