LigaNetPl

Back Home
Mieszkanie do wynajęcia, 46m2, parter Zawadzkie tel. 500 098 980
User Rating: / 0
PoorBest 
Liga Halowa - Komprachcice
czwartek, 10 marca 2011 08:53

W poniedziałek, 7 marca, odszedł od nas dyrektor OSiR-u Komprachcice.

Jedną z najbardziej uszczęśliwionych osób faktem powstania pięknej hali w Komprachcicach i człowiekiem, który włożył bardzo dużo wysiłku w jej powstanie, był śp. dyrektor komprachcickiego gimnazjum, Dariusz Brzozowski. Był znakomitym nauczycielem z wykształcenia i ofiarnym działaczem społecznym z upodobania.

Śp. dyrektor Brzozowski wraz ze swoim gronem nauczycielskim wiedział, jak hala sportowa jest potrzebna szkole, w jaki sposób ułatwi ona realizację programu nauczania i wychowania. Pan Dariusz, choć historyk, fanem sportu był od najmłodszych lat. Jeszcze jako student opolskiej WSP grywał w siatkówkę, a potem był działaczem AZS, następnie – po podjęciu pracy w wiejskiej szkole – był przez dwie kadencje przewodniczącym gminnej rady LZS i członkiem prezydium Rady Wojewódzkiej LZS. Nie było poważniejszej imprezy lub zawodów w Komprachcicach, na których by nie był.

W czasie budowy hali śp. Dariusz Brzozowski nie miał urlopu. W każdą sobotę i niedzielę był na budowie. Hala była oczkiem w głowie śp. Dariusza Brzozowskiego, który doskonale współpracował z OSiRem, wspólnie świętując każdą rocznicę funkcjonowania obiektu.

Zasłużonego dyrektora gimnazjum, który w komprachcickiej szkole przepracował łącznie 35 lat, bardzo serdecznie żegnano, gdy w czerwcu 2007 roku odchodził na emeryturę. Za jego pracę dziękowali mu uczniowie, nauczyciele, członkowie rad rodziców z wielu kadencji, dyrektorzy innych szkół w gminie oraz przedszkoli, a także przedstawiciele władzy oświatowej i administracyjnej. Słowem – takiego pożegnania i podziękowania za pracę nie powstydziłby się nawet minister oświaty...

za www.osir.komprachcice.com.pl

 

© 2022 LigaNetPl
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!