(Krzysztof Wilk)
niedziela, 08 lipca 2012 02:17

Na boisku w Reńskiej Wsi odbył się finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Nysa. Spotkały się w nim LZS Ujeździec i LZS Gryżów. Oba zespoły grały w klasach B, ale w innych grupach. Zespół z Ujeźdźca zakończył rozgrywki ligowe na VI miejscu. Natomiast drużyna z Gryżowa do ostatniej kolejki walczyła o prawo gry w barażach o klasę A. Ostatecznie zajęła III miejsce. Na trybunach zasiadło około 70 widzów. Mecz odbywał się w upalnych warunkach. Było to jednak ciekawe spotkanie. Od początku dość wyraźną przewagę osiągnęli zawodnicy z Gryżowa. Do przerwy prowadzili 2-0, choć mogli zdobyć co najmniej jeszcze 2 bramki. W pierwszych minutach II połowy Ujeździec osiągnął przewagę. Stworzył kilka sytuacji, których nie wykorzystał. Po jednej z kontr stracili 3 gola. Przy stanie 0-3 stracili jednego zawodnika, który za drugą żółtą kartkę opuścił boisko. Od tego momentu przewaga Gryżowa nie podlegała dyskusji.

Pomimo kilku dogodnych sytuacji zdobyli jeszcze tylko 1 bramkę i wygrali 4-0. Zwycięstwo to było w pełni zasłużone. Po meczu polały się szampany na głowy zwycięzców. Odbyła się też uroczysta dekoracja. Zawodnicy obu drużyn otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy okazały puchar.
Zdjęcia z tego meczu znajdują się w galerii na stronie mojewielkiemecze.wodip.opole.pl