II ligaMKS KLUCZBORK - DOLCAN ZĄBKI 1-1 (1-0)

1-0 30min. Orłowicz
1-1 78min. Buśkiewicz

MKS: Stodoła - Orłowicz, Jagieniak, Odrzywolski, Nitkiewicz, Niziołek, Copik (79 Hober), Ulatowski, Kazimierowicz (60 Kaczmarek), Tuszyński, Półchłopek (68 Hanzel)
Dolcan: Humerski - Dadacz, Ciesielski, Unierzyski (57 Koziara), Chylaszek (59 Osłowski), Zapaśnik (53 Buśkiewicz), Wróbel, Bazler, Piesio, Kosiorowski, Świerblewski

W dzisiejszym spotkaniu w ramach 28-ej kolejki spotkań II ligi MKS Kluczbork podejmował Dolcan Ząbki, który zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Bramkę na 1-0 zdobył obrońca biało-niebieskich Adam Orłowicz, otrzymał on piłkę od Patryka Tuszyńskiego z lewej strony boiska i uderzył celnie do bramki strzeżonej przez Macieja Humerskiego.

MKS Kluczbork - Dolcan Ząbki

W pierwszych 45 minutach MKS miał lekką przewagę nad gośćmi z Ząbek, lecz w drugiej odsłonie meczu to goście dominowali na boisku i zdołali wyrównać. Bramkę dla gości zdobył Paweł Buśkiewicz, który został wpuszczony na boisko przez trenera Roberta Podolińskiego w 53 minucie, a 25 minut później zdobył bardzo ważnego gola dla swojego zespołu. W 78 minucie w polu karnym Krzysztofa Stodoły doszło do zamieszania i piłki dopadł ostatecznie Buśkiewicz i strzelił w lewy dolny róg bramki. Dawid Hanzel, który wszedł na boisko w 68 minucie za Arkadiusza Półchłopka, mógł dwa razy zdobyć gola dla MKS-u. Pierwsza sytuacja to wrzutka z lewej strony od Wojciecha Hobera, która zakończyła się niepowodzeniem, ponieważ Hanzel chciał uderzyć z przewrotki, lecz nie trafił w piłkę. Druga akcja to brak szczęścia, w sytuacji bramkowej mocnym strzałem popisał się Hanzel, ale ostatecznie piłka trafiła w słupek.

Na trybunach w Kluczborku można było zobaczyć byłego gracza biało-niebieskich Waldemara Sobotę, który obecnie gra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Śląsku Wrocław. Remis 1-1 jest niesatysfakcjonujący dla obu zespołów. Następne spotkanie podopieczni Ryszarda Okaja rozegrają w sobotę 14 maja w Wodzisławiu, gdzie zmierzą się z Piastem Gliwice.