sobota, 23 października 2010 16:58

ZAKSA KĘDZIERZYN - AZS OLSZTYN 3-0 (14, 23, 17)

ZAKSA: Ruciak, Czarnowski, Gladyr, Jarosz, Gacek, Zagumny, Świderski, Kaźmierczak, Urnaut
Olsztyn:
Siezieniewski, Mierzejewski, Toobal, Tuia, Gunia, Cedić, Gromadowski, Włodarczyk, Winnik Od zwycięstwa rozpoczęli boje siatkarze z Kędzierzyna. W inaugurującym spotkaniu nasza drużyna pewnie pokonała Olsztyn 3-0 i zainkasowała pierwsze punkty. Zwycięstwo gospodarzy nie podlegało dyskusji. W pierwszym secie Kędzierzyn szybko objął prowadzenie i konsekwentnie je powiększał by ostatecznie wygrać dziewięcioma punktami.
Po tak gładkim pierwszym secie drugi był o wiele bardzie wyrównany. Olsztyn podjął wyzwanie i stawił czoła faworytowi. Przez cały czas żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywala, a o zwycięstwie zadecydowały dopiero ostatnie zagrania, w których minimalnie lepsi okazali się nasi siatkarze. Trzeci set to już historia. Olsztyn chyba stracił wiarę w wywalczenie choćby punktu i choć z początku dobrze sobie radził, to później na parkiecie istniała już tylko jedna drużyna i Kędzierzyn wygrał 25-17.