IV ligaODRA OPOLE - PNIÓWEK PAWŁOWICE 3-3 (2-3)

2-3 44min. Zyzak
3-3 90+3min. Deja

Odra: Danowski - Łoziński (83 Wolny), Drąg, Klemenz, Michniewicz, Cieluch, Deja, Copik (57 Surowiak), Filipowicz (66 Malicki), Tomanek (57 Wawrzyniak), Setla
Pniówek: Huczała  - Halama, Woniakowski, Motyka, Oszek, Skrobacz (82 Caniboł), Popiel, Przybyła, Szczyrba (74 Stramski), Adamczyk (75 Szymaszek), Zyzak (84 Kapinos)

Grad bramek, emocje do końca i tylko remis - tak można podsumować kolejny występ opolskiej Odry na swoim stadionie. W meczu z sąsiadem w tabeli goście trzykrotnie obejmowali prowadzenie i trzykrotnie Odra wyrównywała. Na objęcie prowadzenia brakło już czasu, szczęścia, a i sam remis Odra musi traktować w kategoriach sukcesu, bo uratowała go dopiero w doliczonym czasie gry.

W pierwszej, żywej i szybkiej części gry oba zespoły sprezentowały swym sympatykom aż 5 bramek, rzecz niespotykaną na takim szczeblu rozgrywek. Prowadzenie dla Pniówka w 7-ej minucie zdobył Popiel, jednak już po kolejnych 7-u minutach Odra remisowała po bramce Filipowicza. Gdy wydawało się, że opolanie wychodzą na prostą, goście wykorzystali błąd obrony Odry i ponownie wyszli na prowadzenie. Wiarę w zwycięstwo przywrócił miejscowym Drąg strzelając drugiego gola na 2-2. Kropkę nad "i" w pierwszej części meczu postawili goście na minutę przed przerwą strzelając trzecią bramkę.

Druga połowa nie była już tak żywa jak pierwsza. Pniówek sprawiał wrażenie, że wynik go satysfakcjonuje i nie wysilał się zbytnio pod bramką Odry. Gospodarze mimo wyraźnej przewagi nie potrafili jej przekuć na bramkę i z minuty na minutę porażka stawała się coraz bardziej realna.

Wyrównanie padło dopiero w 93 minucie, po rozpaczliwym uderzeniu Deji z 30 metrów. Nie mając nic do stracenia zdecydował się na desperacki strzał z dystansu, a piłka uderzyła w poprzeczkę i wylądowała w bramce ratując tym samym Odrze punkt. Remis nie jest szczytem marzeń Odry, ale biorąc pod uwagę przebieg tego meczu, trzeba go potraktować w kategoriach "sukcesu". Odra jest nadal druga w tabeli.