niedziela, 14 listopada 2010 08:40

MTS CHRZANÓW - ASPR ZAWADZKIE 32-23 (15-16)

MTS: Baliś, Pi. Rokita - Kruczek (12), Bugajski (5), Pa. Rokita (4), Bobowski (3), Klimek 3, Owczarek (3), Zubik (2), Kirsz, Łącki, Pytlik, Uraz
ASPR: Romatowski, Wasilewicz - Swat (10), Kryński (8), Pietrucha (8), Giebel (2), Sadowski (2), Skowroński (2), Galus (1), Krygowski (1), K. Dutkiewicz, Kubillas, Morzyk

ASPR Zawadzkie przywiózł z Chrzanowa dwa punkty, jednak zawodnicy wystawili kibiców na wielką próbę nerwów. Wynik meczu do końca był otwarty, a o zwycięstwie ASPR-u zadecydowały ostatnie minuty.
Mecz rozpoczął się po myśli Chrzanowa. Gospodarze dobrze rozpoczęli o objęli prowadzenie. Po kilku minutach Zawadzkie nabrało rytmu gry, odrobiło straty i wyszło na minimalne prowadzenie. Przez całą pierwszą połowę wynik oscylował wokół remisu, raz jedna, raz druga drużyna wychodziła na prowadzenie. Do przerwy ASPR prowadził jedną bramką.
Po zmianie stron gospodarze nadal szukali szansy na wywalczenie dwóch punktów i sprawienie niespodzianki. I wcale źle im to nie szło. Na 21 minut przed końcem ponownie prowadzili 21-19, jednak zespół przyjezdnych nie pozwolił im przewagi powiększyć i wkrótce znów goście prowadzili. Chrzanów objął prowadzenie jeszcze raz, w 46 minucie 25-26, ale wtedy nastąpił moment zwrotny w meczu. Zawadzkie zdobyło 6 bramek z rzędu, wyszło zdecydowanie na prowadzenie i sprawa zwycięstwa została praktycznie przesądzona. Chrzanów w końcówce zdołał jeszcze nieco zmniejszyć rozmiary porażki, ale zwycięstwo stało się udziałem naszej drużyny, która po tej wygranej awansowała na trzecie miejsce w tabeli.