niedziela, 19 lutego 2012 11:41

II ligaASPR ZAWADZKIE - OSTROVIA OSTRÓW 30-27 (15-16)

ASPR: Wasilewicz, Łuczyński - Krzyżanowski (4), Pawlak, Kryński (3), Stupiński (7), Skowroński (8), Szmal, Morzyk (1), Kalisz (4), Tatz (3)
Ostrovia: Adamczyk, Bystram - Krzywda (10), Matiuk (2), Kierzek (1), Sobczak (3), Tomczak (4), Jedwabny (1), Jaszka (5), K. Dutkiewicz (1)

Walcząca o utrzymanie w II lidze drużyna ASPR-u Zawadzkie pokonała we własnej hali zespół z Ostrowa Wlkp. Jest to ważne zwycięstwo naszej drużyny, bo rywal wyprzedzał naszą ekipę o jeden punkt, a po tej wygranej jeden punkt traci i co ważniejsze, plasuje się za naszą drużyną w tabeli.

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. W pierwszej połowie ASPR po wyrównanym początku objął prowadzenie, ale goście do przerwy zdołali straty odrobić i na przerwę schodzili prowadząc jedną bramką. Także po zmianie stron to goście nadawali ton grze i powiększyli przewagę do trzech bramek, jednak ostatnie słowo należało do gospodarzy. ASPR najpierw doprowadził do remisu 25-25, a później objął prowadzenie, które utrzymał do samego końca.

W meczu sąsiadów z tabeli szczęście uśmiechnęło się do naszej drużyny, a wygrana ta pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość - utrzymanie szlifów II-ligowca wydaje się być coraz bardziej realne.