niedziela, 13 lutego 2011 12:02

II ligaASPR ZAWADZKIE - BKS BOCHNIA 44-35 (23-21)

ASPR: Romatowski, Wasilewicz - Galus (10), Skowroński (10), Swat (9), Pietrucha (8), Kryński (5), Dutkiewicz (1), Pawlak (1), Kubillas, Kulej, Sadowski
BKS: Zimakowski, Michalczuk - Balicki (8), Woynowski (8), Charuza (6), Zacharski (5), Daćko (3), Chrabota (2), Chrapusta (1), Kirylau (1), Kłoda (1), Imiołek, Rybak, Zawada

Po serii pięciu meczów bez zwycięstwa drużyna ASPR-u Zawadzkie wreszcie wygrała ligowe spotkanie. W meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli, BKS-em Bochnią nasi zawodnicy zeszli z boiska z podniesionym czołem po efektownej wygranej 44-35. Tak wysokie zwycięstwo jest nagrodą za dobrą postawę w meczu i być może dobrą odskocznią do odbudowania ligowej pozycji.
Sam mecz rozpoczął się jednak źle. Prowadzenie objęli goście i przez pierwsze minuty to oni kontrolowali przebieg zdarzeń na boisku. ASPR długo musiał odrabiać straty, co udało się dopiero po 10 minutach. Wtedy ASPR wyszedł na prowadzenie i nie oddał go już do końca meczu. Jeszcze przed przerwą przewaga Zawadzkiego wzrosła do trzech bramek, jednak na przerwę nasza drużyna schodziła z zapasem tylko dwóch trafień.
Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Pierwszą bramkę co prawda zdobyli goście, ale ASPR odpowiedział serią siedmiu szybko zdobytych bramek, po których przewaga naszej drużyny wzrosła do ośmiu bramek i było praktycznie po meczu. Drużyna z Bochni starała się jeszcze straty odrobić, ale jedyne, na co było ją stać, to 4 bramki różnicy na 6 minut przed końcem. W końcówce ASPR zdeklasował wręcz rywala i ostatecznie wygrał dziewięcioma bramkami.