niedziela, 23 stycznia 2011 11:45

II ligaMOSIR ZABRZE - GWARDIA OPOLE 30-22 (19-14)

MOSIR: Kicki - Mogielnicki (1), Niedośpiał (5), Szolc (3), Stodtko (3), Kulak (5), Kryszeń (1),  Bushkov (3), Kowalski (4), Kandora (4), Droździk, Lasoń, Szlinger (1)
Gwardia: Galoch, Donosiewicz - Paliwoda (1), Knop (5), Gradowski (1), Baran (2), Matyszok (5), Ogorzelec, Bujak, Piech (4), Zadura (1), Zych (1), Kostrzewa (2)

Opolska Gwardia nie dała rady liderowi i przegrała w Zabrzu ośmioma bramkami. Początek meczu był wyrównany, drużyny wymieniały się ciosami, ale po 10 minutach zaczęła się rysować przewaga gospodarzy, którzy odskoczyli na 9-6, potem 12-7.

Na minutę przed przerwą przewaga gospodarzy wynosiła już siedem bramek, jednak dwa trafienia opolan zniwelowały tę różnicę do pięciu bramek. Po przerwie szybko okazało się, że wicelider nie da rady zabrzanom, a skutecza gra lidera zaowocowała zwiększeniem przewagi i ostatecznym zwycięstwem 30-22. Po wygranej nad Gwardią zabrzanie mogą już być niemal pewni awansu, Gwardia jest nadal druga i zachowuje swoją przewagę nad pozostałymi drużynami, gdyż te swoje mecze także przegrały.