POLONIA BYTOM - RUCH RADZIONKÓW 1-1 (1-0)

1-0 38min. Hubert Tylec
1-1 77min. Andrzej Piecuch

Polonia Bytom: Michał Chrabąszcz (83 Sebastian Dudek) - Bartosz Giełażyn, Krzysztof Hałgas (68 Jarosław Czernysz), Szymon Ignacek, Patryk Król, Marcin Lachowski (88 Szymon Wojtkowiak), Krzysztof Markowski, Wojciech Mróz, Norbert Radkiewicz, Marcin Radzewicz, Hubert Tylec (79 Arkadiusz Kowalczyk)
Ruch Radzionków: Konrad Bąk - Kamil Banaś, Tomasz Harmata, Mateusz Hermasz (71 Daniel Skalski), Karol Kajda (46 Mateusz Pietryga), Kamil Kopeć (79 Marcel Gieroń), Damian Sadowski (62 Andrzej Piecuch), Michał Staszowski, Rafał Strzelczyk, Marcin Trzcionka, Robert Wojsyk

W pierwszym meczu barażowym o awans do IV ligi Polonia Bytom nie zdołała wykorzystać atutu swego boiska i tylko zremisowała z Radzionkowem 1-1, czym dość mocno sobie skomplikowała sprawę awansu. W środę rewanż na boisku Ruchu i tam może być bytomianom bardzo trudno postawić na swoim.

W Bytomiu Polonia przeważała od pierwszych minut i gdyby tylko po tym oceniać mecz, to zwycięstwo należałoby się Polonii. Z przewagi gospodarzy jednak wiele nie wynikało, gdyż Radzionków skutecznie odpierał ataki bytomian. Nie poradził sobie w 38 minucie, kiedy to po ładnej akcji Tylec wykończył serię podań i umieścił piłkę w bramce Radzionkowa. Ruch w pierwszej połowie nie przeprowadził praktycznie żadnej bramkowej akcji stanowią tło do poczynań miejscowych.

Po przerwie inicjatywa nadal należała do miejscowych i podobnie jak w pierwszej części, niewiele z tej inicjatywy wynikało. Ruch z powodzeniem rozbijał ataki miejscowych wychodząc nieraz z wielkich opresji. Najlepszej okazji do podwyższenia nie był w 60-tej minucie Giełażyn, który nie dał rady bramkarzowi Ruchu z 13-metrów. Goście widząc nie najlepszą dyspozycję strzelecką formacji zaczepnych Polonii z biegiem czasu sami zaczęli szukać okazji pod bramką bytomian i choć nie udało im się przedostać na pole karne Polonii, to na kwadrans przed końcem Andrzej Piecuch strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza Polonii i doprowadził do wyrównania.

Remis nie rozstrzyga sprawy awansu, choć nieco więcej szans daje teraz Radzionkowi. Rewanż już w środę na boisku Ruchu, który zwieńczy sezon 2017/2018 w IV lidze.