V ligaPIAST STRZELCE OP. - ŚLĄSK ŁUBNIANY 3-1 (1-0)

2-1 80min. Becella
3-1 89min. Korchut

Piast: ?
Śląsk: Kościelny - Kuśmierek (81 M. Widera), Kaleta, Langosz, Bartosiewicz (46 Lewicki), Bzdęga (90 Imiełowski), Pinkawa, Gibała, Knapik, Bojar (85 Gawlica), Świrski

Mecz decydujący o tym, kto spadnie z V ligi, zakończył się po myśli Piasta. Gospodarze do końca jednak nie mogli być pewni wyniku, a degradacja Śląska stała się faktem dopiero w ostatnich minutach.

Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Piasta i czerwoną kartką dla Kalety, a to dobrze dla Śląska nie wróżyło. Tymczasem niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Śląsk zdobył wyrównującego gola i wystarczało mu zdobyć jeszcze jedną bramkę, aby uratować V ligę. Wynik remisowy utrzymywał się dosyć długo, a emocje rosły z minuty na minutę: przy takim wyniku żadna drużyna nie mogła być pewna swego losu. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnich 10-ciu minutach. Najpierw Becella, a potem Korchut zdobył bramkę dla Piasta i mecz zakończył się wygraną beniaminka ze Strzelec 3-1. Piłkarze Śląska schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Wynik taki oznacza bowiem, że Śląsk spada do klasy W niezależnie od wyników innych meczów.