LigaNetPl

Back Home

LigaNetPl

User Rating: / 0
PoorBest 
(Krzysztof Wilk)  
czwartek, 02 stycznia 2014 10:27

Do sporządzenia Rankingu Klubów Gminy Nysa 2013 roku zastosowałem  bardzo prostą zasadę. Zsumowałem punkty zdobyte przez kluby z tej gminy w 2013 roku, czyli w rundzie wiosennej sezonu 2012/2013 i w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014. W obu tych rundach zagrało po 11 klubów z tej gminy. W oby sezonach były to te same kluby. Żeby jednak docenić grę w wyższej lidze, za grę w klasie A doliczałem 50 punktów za rundę, czyli 100 za rok, a za grę w lidze okręgowej 100 punktów za rundę, czyli 200 za rok.

Najlepszym klubem okazała się Polonia Nysa, która o 15 punktów wyprzedziła LKS Rusocin. Obie te drużyny grają w lidze okręgowej, czyli na szóstym poziomie rozgrywkowym.
Przez cały 2013 rok w klasie A grały 3 zespoły. Najwięcej punktów zdobył LZS Niwnica-Konradowa, który był w minionym roku trzecią siłą gminy Nysa. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły LZS Jędrzychów i LZS Biała Nyska. Na VII miejscu znalazł się najlepszy zespół z klas B, czyli LZS Morów-Koperniki, które o 3 punkty wyprzedził LZS Sękowice. Na VIII miejscu jest druga drużyna z Nysy, czyli Podzamcze. Ostatnie 3 miejsca zajmują drużyny z: Kępnicy, Siestrzechowic i Domaszkowic.
Nie da się ukryć, że piłka nożna w nyskiej gminie leży. Dla takiego miasta jak Nysa, to posiadanie zespołu grającego w IV lidze, to minimum, a zarazem obowiązek Tymczasem nie ma tu nawet V ligi.
Jakie perspektywy mają w tym sezonie nyskie zespoły? W lidze okręgowej, z której awansują 2 drużyny, Polonia Nysa jest na II miejscu. Do lidera traci aż 7 punktów. Z kolei olbrzymi tłok jest za jej plecami. Zespół będący na VI miejscu traci zaledwie 2 punkty do Polonii. W dużo gorszej sytuacji jest LKS Rusocin, który zagrożony jest spadkiem. Zespół ten zajmuje XI miejsce, ale zaledwie o 3 punkty wyprzedza drużynę z XV miejsca.
Nie grozi awans zespołom grającym w klasie A. Teoretycznie szanse na to ma LZS Niwnica-Konradowa, która po rundzie jesiennej zajmuje VI miejsce i ma 8 punktów straty do lidera. Spadkiem zagrożony jest zespół z Jędrzychowa, który z dorobkiem 13 punktów zajmuje XI miejsce, czyli wyprzedza tylko 3 drużyny. W najgorszej sytuacji jest LZS Biała Nyska. Jej piłkarze wywalczyli tylko 5 punktów i zajmują ostatnie miejsce. Bardzo ciężko będzie się im utrzymać.
Z 6 drużyn grających w dwóch grupach klas B, 2 mają szans na awans, a że obie grają w innych grupach, to obie mogą równocześnie awansować. LZS Sękowice jest wiceliderem i ma tylko 3 punkty straty do lidera. W jeszcze lepszej sytuacji jest LZS Morów-Koperniki, który będąc na II miejscu ma tyle samo punktów, co lider rozgrywek.

Ranking Klubów Gminy Nysa w 2013 roku

1.    Polonia Nysa 252
2.    LKS Rusocin 237
3.    LZS Niwnica-Konradowa 154
4.    LZS Jędrzychów 135
5.    LZS Biała Nyska 126
6.    LZS Morów-Koperniki 39
7.    LZS Sękowice 36
8.    Podzamcze Nysa 29
9.    LZS Kępnica 28
10.    LZS Siestrzechowice 25
11.    Handlowiec Domaszkowice 19

 

mojewielkiemecze.wodip.opole.pl

 

© 2021 LigaNetPl
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!