V ligaMAŁAPANEW OZIMEK - WŁÓKNIARZ KIETRZ 6-1 (3-1)

5-1 50min. Romanowski
6-1 78min. Marzec

Małapanew: Staroń - Katzy (81 Hansz), Czapliński, Kielanowski, Grajoszek, Górniaszek, Murszewski, Gajos, Romanowski (81 Reimann), Jarząbek (72 Molendowski), Błahuta (66 Marzec)
Włókniarz: ?

Małapanew Ozimek na inaugurację sezonu odniosła okazałe zwycięstwo na Włókniarzem Kietrz, beniaminkiem, który awansował bezpośrednio z B-klasy. Wynik zdaje się potwierdzać różnicę klas i stolikowy awans drużyny z Kietrza. Wynik meczu otwarł w 5-tej minucie Jarząbek, po którym gospodarze objęli prowadzenie. Goście stratę próbowali ambitnie odrobić i udało im się to na kwadrans przed przerwą, jednak Małapanew odpowiedziała szybko i skutecznie: najpierw Romanowski strzelił na 2-1, a tuż przed przerwą Błahuta podwyższył na 3-1.

Losy meczu przesądzone zostały definitywnie tuż po zmianie stron. Małapanew mecz rozpoczęła od zdobycia 4-tego gola i było już 4-1. Kiedy chwilę później Romanowski dołożył piąte trafienie, stało się jasne, że ozimskie progi dla ekipy z Kietrza są za wysokie. Gościom nie pomogła nawet czerwona kartka dla Górniaszka, po której Małapanew grała w osłabieniu. Inicjatywa nadal należała do miejscowych, którzy na niespełna kwadrans przed końce ustalili wynik na 6-1.

Małapanew wygrała okazale 6-1 i omal nie została pierwszym liderem, Włókniarz punktów musi szukać gdzie indziej.