PucharPOLONIA GŁUBCZYCE - START BOGDANOWICE 1-3 (0-1)

0-2 80min. Ho-Jung
1-2 82min. Kozłowski
1-3 90min. Gać

Polonia: A.Lenartowicz - J.Lenartowicz, Wiciak, Czarnecki, Gużda, Milewski (68 Maleńczak), Kacprzak (65 Hanuszewski), Złoczowski, Kozłowski, Herba, Frydryk
Start: Wilczewski - Dzionsko, Bańczyk, Sławik, Harmata, Staniek, Rybak (60 Nielek), Gać, Młynek (60 Płaza, 76 Polak), Szepeta (67 Garasman), Ho-Jung

Polonia Głubczyce przegrała w pucharowym meczu z drużyną z Wodzisławia 1-3 i odpadła z dalszych gier. Doszło już do tego, że katowickie drużyny eliminują nasze zespoły nie tylko w rozgrywkach międzywojewódzkich, ale także w naszych własnych, opolskich!

Start Bogdanowice, który Startem pozostał tylko z nazwy ze względów formalnych (nie wolno łączyć klubów w trakcie sezonu), jest już de facto Odrą Wodzisław, która rozpoczynając sezon w najniższej lidze okręgu katowickiego w trakcie sezonu "dostała" się do rozgrywek pucharowych na Opolszczyźnie i w pierwszym meczu wyeliminowała Polonię Głubczyce. Czy doczekamy się sytuacji, że opolski puchar przypadnie drużynie z innego okręgu? Byłby to niezły ewenement i przykład, jak nasz zapyziały futbolowy światek potrafi dbać o swój prestiż.

Los Polonii przez długi czas był sprawą otwartą. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy nasza drużyna straciła pierwszą bramkę, ale wynik nadzieję dawał do ostatnich minut. Podwyższenie dla gości padło dopiero w 80 minucie, co skomplikowało sytuację Polonii, jednak dwie minuty później Kozłowski strzelił kontaktowego gola na 1-2 i w sercach opolskich kibiców znów zaświtała nadzieja na doprowadzenie choćby do dogrywki. Tak się nie stało, ostatnie słowo należało do gości, którzy w ostatniej minucie zdobyli trzeciego gola i przypieczętowali swoje zwycięstwo.