IV liga ODRA OPOLE - SZOMBIERKI BYTOM 2-0 (0-0)

1-0 55min. Wolny
2-0 83min. Peroński

Odra: Weinzettel - Michniewicz, Gawron (46 J. Gancarczyk), Bodzioch, Kolanko, Ałdaś (46 Peroński), Wepa, W. Gancarczyk, Brusiło, M. Gancarczyk (85 Włodarczyk), Wolny (75 Bella)
Szombierki: Wierzbicki - Cybul, Krzykawski (75 Cieszyński), Kuliński, Lebek (72 Jarnot), Majsner (60 Smiliński), Rybak (85 Filauer), Ślezok, Stefaniak, Stokłosa, Urbaniak

W pierwszym meczu Odra Opole pokonała w niesamowitym upale Szombierki Bytom i została pierwszym liderem tabeli. Przynajmniej do jutra. Mimo wysokiej temperatury mecz toczył się w dość żywym tempie. W pierwszym kwadransie był dość wyrównany, po czym zaczęła się rysować przewaga Odry.

Pierwszą groźną sytuację Odra stworzyła w 20-tej minucie, ale piłka wylądowała na bocznej siatce bramki Wierzbickiego. Kilka minut później Wolny nie trafił do bramki z kilku metrów. Najlepszą okazję w pierwszej połowie Odra wypracowała w 35-tej minucie, kiedy napastnicy gospodarzy rozbroili obronę Szombierek, a strzał Waldemara Gancarczyka obrońcy wybili z linii bramkowej.

W drugiej części meczu akcje Odry zaczęły się bardziej kleić, a jej przewaga stała się wyraźniejsza. Dziesięć minut po przerwie świeżo wprowadzony na boisko Janusz Gancarczyk pokonał wreszcie bramkarza Szombierek i płaskim strzałem dał Odrze prowadzenie. Szombierki po stracie bramki już się nie podniosły. W 83-ciej minucie Peroński podwyższył na 2-0 i wynik taki utrzymał się już do końca.

Odra Opole w pierwszym meczu wygrała z Szombierkami i zgarnęła pierwsze trzy punkty.