III ligaCHROBRY GŁOGÓW - RUCH ZDZIESZOWICE 5-2 (2-1)

3-1 62min. Anioła (samobójcza)
4-1 67min. Machaj
5-1 82min. Kuczer
5-2 90min. Sendecki

Chrobry: Rzepecki - Ilków-Gołąb (58 Ziemniak), Michalec, Szałek, Samiec, Machaj (78 Kuczer), Hałambiec, Ulatowski, Janeczko (69 Niewieściuk), Sędziak, Szczepaniak (76 Gancarczyk)
Ruch: Sochacki - Anioła, Bachor, Dubina, Nowak, Baraniak (83 Sendecki), Bella, Bukowiec (80 Kapłon), Lachowski, Pajączkowski (64 Dyczek), Hanzel (70 Polak)

Czerwona kartka, dwa samobóje, prowadzenie i sromotna porażka - tak jednym zdaniem można podsumować występ Ruchu Zdzieszowice w Głogowie. Nasza drużyna przegrała z Chrobrym, straciła 5 bramek i wróciła do domu na tarczy.

A mogło być inaczej. Nadzieja wstąpiła w graczy Ruchu, gdy już w 4 minucie po niefortunnej interwencji Hałambieca gospodarze wpakowali piłkę do własnej bramki i Zdzieszowice dość nieoczekiwanie objęły prowadzenie. Niezrażeni takim obrotem sprawy gospodarze ambitnie dążyli do wyrównania, co i stało się faktem po pół godzinie gry, gdy Szczepaniak zdobył bramkę na 1-1.

Nawet taki wynik dla Ruchu był korzystny. Remis na boisku wyżej notowanego rywala byłby sukcesem. Bajka skończyła się tuż przed przerwą, gdy Chrobry wyszedł na prowadzenie po sprytnej główce Ilkówa. Wynik 2-1 nie przesądzał sprawy, więc w drugiej części meczu piłkarze Ruchu nadal wierzyli w odrobienie straty i wywalczenie korzystnego rezultatu. Wiara ta prysła w 62 minucie, gdy samobója do swojej bramki zaliczył Anioł, po którym gospodarze prowadzili już 3-1. W samobójczych trafieniach było 1-1, ale Chrobry prowadził już dwoma bramkami. Kilka minut później czerwoną kartkę otrzymał Bachor i w zasadzie w tym momencie jako ostatnia poległa nadzieja. Tuż po czerwonej kartce Chrobry podwyższył na 4-1 i kolejne bramki nie miały już większego znaczenia. Piątego gola dla Chrobrego zdobył Kuczera, a w ostatniej minucie drugą bramkę dla Ruchu, na otarcie łez, zdobył Sandecki ustalając wynik meczu na 5-2.