User Rating: / 1
Piłka ręczna - III liga kobiet
poniedziałek, 17 stycznia 2011 07:28

Pucha PolskiTOR DOBRZEŃ - START ELBLĄG 20-28 (12-18)

Drużyna II ligowa Toru Dobrzeń Wielki gościła w dniu 16 I 2011 utytułowany zespół ekstraligowy EKS Start Elbląg. W pojedynku 1/8 Pucharu Polski nasze szczypiornistki spotkały się w hali przy ulicy Namysłowskiej 94 z zespołem, który pokonał 9 stycznia w ostatniej kolejce PGNiG Superligi kobiet zespół SPR Lublin Mistrza Polski 25-23 !! Mimo przegranej 20-28 (12-18) podopieczne Andrzeja Motyki dobrze zaprezentowały się w swoim debiucie w Pucharze Polski.

Zwycięzca czyli Start Elbląg zagra z Zagłębiem Lubin w 1/4 Pucharu Polski. W ubiegłym roku Puchar Polski zdobyła drużyna SPR Lublin. Aktualnie zespół z Elbląga zajmuje 5 miejsce w tabeli PGNiG Superligi. W meczu w Dobrzeniu wystąpiły m.in. Hanna Strzałkowska Sukcesy: Mistrzostwo Polski – sześć razy Srebrny medal – dwa razy Brązowy medal – dwa razy, Agnieszka Wolska Sukcesy: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski, Puchar EHF, 11. miejsce Mistrzostw Świata we Francji, Justyna Domnik Sukcesy: Mistrzostwo Polski – dwa razy Srebrny medal – dwa razy Brązowy medal – dwa razy Puchar Polski. Od stycznia tego roku trenerem Startu jest Grzegorz Gościński, (zobacz wywiad) który przeszedł z zespołu SPR Lublin i w debiucie pokonał Mistrzynie Polski ! W meczu w Dobrzeniu najwięcej bramek dla Toru zdobyła Natalia Staszkiewicz (5), Magdalena Peron i Ewa Zajączkowska po 4, dla Elbląga Agnieszka Wolska i Edyta Grudka po 8. Mecz sędziowały M. Gutowska i U. Gutowska z Krakowa.