STAL BRZEG - GWAREK TARNOWSKIE GÓRY 2-3 (1-0)

2-3 90+3min. Przemysław Oziębała

Stal Brzeg: Ivan Lacusta (62 Mateusz Cieślik) - Damian Celuch, Michał Kuriata (87 Karol Danielik), Kewin Paszek, Dawid Pożarycki, Kamil Sosna, Marcin Nowacki, Michał Maj, Bartłomiej Kulczycki (70 Patryk Poręba), Bartłomiej Kolanko, Tomasz Gajda
Gwarek Tarnowskie Góry: Jakub Dyląg (83 Patryk Joachim) - Bartosz Pikul (60 Remigiusz Curyło), Dawid Fojcik, Przemysław Oziębała, Mateusz Śliwa, Kamil Cholerzyński (74 Michał Chrabąszcz), Bartłomiej Cymerys, Adam Dzido, Dawid Jarka (90+3 Patryk Timochina), Sławomir Pach, Andrzej Wiśniewski

Stal Brzeg zagrała lepiej niż poprzednio, ale nie wystarczyło to na pokonanie Gwarka Tarnowskie Góry. Stal przechodzi kryzys, dlatego nie sposób porównać jej do drużyny z końcówki ubiegłego sezonu, gdy właśnie z Gwarkiem walczyła o promocję do III ligi.

W tym sezonie Gwarek nadal spisuje się dobrze, Stal niestety dużo gorzej. W piątkowym meczu mecz rozpoczął się po myśli miejscowych. Po 10-ciu minutach objęli prowadzenie i kontrolowali grę. Gwarek sprawiał wrażenie jakby zaskoczonego początkiem meczu, jednak po kwadransie gra się wyrównała, a później lekką przewagę wypracowali nawet goście. Kilkakrotnie Gwarek miał okazję do wyrównania, jednak jednobramkowe prowadzenie Stali utrzymywało się do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron inicjatywa nadal należała do gości. W 52-ej minucie piłka o centymetry minęła bramkę Stali, później Paszek popisał się niewiarygodną interwencją. Wyrównująca bramka padła w 70-tej minucie i mecz rozpoczął się od nowa. Stal ponownie wyszła na prowadzenie w 84-tej minucie  po strzale Celucha, tym razem jednak prowadzenie gospodarzy utrzymało się ledwie minutę, bo euforia po zdobyciu bramki jeszcze na stadionie nie opadła, a Gwarek już wyrównał na 2-2.

Wydawało się, że remis pogodzi obie drużyny, tymczasem w doliczonym już czasie gry Gwarek po dość niewinnie wyglądającym rzucie wolnym zdobył trzeciego gola i ostatecznie zapewnił sobie zwycięstwo.