niedziela, 30 października 2016 11:59

SMS SZCZYRK - AZS OPOLE 2-3 (-20, 17, 21, -18, -12)

Szczyrk: Michalewicz, Muszyńska, Świrad, O. Różański, Murek, Sobiczewska, Stenzel, Nowicka, Lipska, K. Różyńska, Żurawska, Górecka
Opole: Leżenkina, Włodarczyk, Pytel, Michalkiewicz, Gądek, Myjak, Michalak, Dydak, Zuzel, Lis

Opolanki doczekały się swojego pierwszego, choć niepełnego zwycięstwa w II lidze. AZS Opole pokonał w Szczyrku miejscowy SMS 3-2 i wywalczył dwa punkty. Już pierwszy set zwiastował szansę opolanek. AZS wygrał go do 20-tu i zarysowała się szansa na odniesienie pierwszego zwycięstwa po awansie opolanek do II ligi.

Dwa kolejne sety padły jednak łupem zawodniczek gospodarzy i ze stanu 0-1 zrobiło się 2-1. Wiadomo było, że kompletu punktów opolanki ze Szczyrku już nie wywiozą, a kwestią sporną stało się, czy wywiozą jakikolwiek. W 4-tym secie AZS znów pokazał dobrą grę i doprowadził do wyrównania 2-2, a w tiebreaku wygrał do dwunastu, czym zapewnił sobie "mniejsze" zwycięstwo za dwa punkty. Na pełną wygraną opolankom przyjdzie jeszcze poczekać, tymczasem mogą się cieszyć z pierwszego wygranego meczu.