Serwis Sportowy Liga Polska

Back Home

Serwis Sportowy Liga Polska

MIPHONE
User Rating: / 0
PoorBest 
Piłka nożna - V liga Opole
sobota, 06 lipca 2019 09:58

V liga Opole

Z rozgrywek IV ligi wycofuje się Rozwój Katowice, a to powoduje, że w V lidze opolskiej zwalnia się jedno miejsce. Utrzymuje się więc z urzędu Swornica Czarnowąsy, a w barażu o utrzymanie powinny zagrać Porawie z Olimpią Lewin Brzeski oraz Pogoń Prudnik ze Starym Ujazdem. Baraże zostały już rozegrane, tyle tylko, że wzięły w nich udział inne drużyny.

Swornica zagrała z Olimpią, a Porawie ze Starym Ujazdem. Pogoń Prudnik wcale nie wzięła w nich udziału, ponieważ w momencie rozlosowywania par barażowych w V lidze grał MKS Kluczbork, który po rezygnacji Rozwoju wraca do IV ligi. Swornica, która zajęła w grupie 12-te miejsce, musiała walczyć o potwierdzenie swego udziału w V lidze w barażu, Pogoń Prudnik, która zajęła miejsce 14-te, udowadniać swej wyższości nie musiała wcale i też się prawdopodobnie utrzyma, zaś wicemistrzowie okręgówek, jak się okazuje, grali mecze o wejście do V ligi z rywalami teoretycznie mocniejszymi, niż by to wynikało z kolejności w tabeli.

Czy to jest sprawiedliwe? Dlaczego nakazuje się drużynom rozgrywać dodatkowe mecze nie mając pewności, że są one absolutnie konieczne, a późniejsze wydarzenia nie zmienią zupełnie sensu ich rozgrywania? Dlaczego o spadkach i awansach nie decyduje tylko i wyłącznie miejsce w tabeli, ilość zdobytych punktów i bramek?

 

© 2020 Serwis Sportowy Liga Polska
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.
Mobile version by Mobile Joomla!